وریز وجوهات
روز یکشنبه 17 جمادی الأولی 1439 هـ.ق، مدیرکل و معاونان کمیته امداد استان قم با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف، از توصیه‌های معظّم‌له بهره‌مند شدند. در ابتدای این دیدار، آقای میر شکار مدیر کل کمیته امداد استان...
يكشنبه: 6/اسف/1396 (الأحد: 9/جمادى الآخر/1439)

هرکسي می‌رسيد می‌گفت چرا طلبه شدي؟!

امروز براي کساني که بخواهند درس بخوانند وسيله هست، در گذشته وسائل اين‌گونه فراهم نبود، نه استاد بود، نه مدرسه، نه تشويق و ترغيبي و نه اینکه کسي به انسان بگويد احسنتم، هر‌کسی می‌رسيد مي‌گفت: چرا طلبه شدي؟ چرا درس می‌خواني؟ چرا معطلي؟ چرا رها نمی‌کني؟

مواظب مجالست‌هاي غير مطلوب باشيد، کتاب‌هایي که نبايد خواند، عرفان و فلسفه، اينها چه بسا حجاب رسيدن انسان به مقامات و مدارج عاليه مي‌شود.

خداوند همۀ شما را از مروجين بزرگ شرع قرار دهد اميدوارم از کساني باشيد که بتوانيد رضاي خاطر مبارک امام زمان(عج) را به احسن وجه فراهم کنيد من هم از شما التماس دعا دارم.

ما که نتوانستيم کاري کنيم اميدوارم شما موفق شويد و به مقاصد عاليه‌اي که داريد نائل گرديد.

مقاصد دنيا، جاه و مقام و رياست مانع است و بسا اينها به‌قدري انسان را از خداوند دور مي‌کند که نزديک شدن بسيار مشکل مي‌شود.

در اين فکر نباشيد که فلاني چه شد؟ کجا رفت، چه چيزي پيدا کرد؟ روي مقاصد دنيایي حساب نکنيد اگر تمام دنيا را به انسان بدهند و در مقابل يک ساعت درس خواندن را بدهيم باز هم ارزان فروخته‌ايم.

درعين‌حال که نبايد تکبر داشت و مغرور بود اما بايد توجه داشت کسي که ايمان و ولايت اهل‌بيت(عج) را دارد بايد به آفتاب و ماه و همۀ اينها اعتنا نداشته باشد و فقط به رضاي خداوند متعال و توسل به اهل‌بيت(ع) توجه داشته باشد.

والسلام عليکم ورحمة الله وبرکاته

 

موضوع: 
نويسنده: