وریز وجوهات
دسته بزرگ عزای فاطمی علیهاالسلام السّلام علیک أیّتها الصّدیقة ‌الشّهیدة به‌مناسبت ایّام شهادت مظلومانه حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علیها، مراسم عزاداری با حضور علماء، فضلا، هیئات مذهبی و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت علیهم‌السلام در دفتر...
يكشنبه: 6/اسف/1396 (الأحد: 9/جمادى الآخر/1439)

37
وظایف حوزه‌هاي علميه
و سابقة درخشان حوزه علمیه مشهد
[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

الحمد لله الذي جعلنا من المتمسکين بولاية أمير المؤمنين(ع) والأئمة(ع).

اوّلاً عيد سعيد غدير را خدمت شما عزيزان تبريک عرض می‌کنم و اميدوارم همه از برکات اين عيد سعيد و ولايت ائمّه طاهرين(ع) به احسن وجه مستفيض و بهره‌مند باشيد و توجهات ولايي حضرت ثامن الحجج(ع) که شما افتخار داريد در جوار حرم مقدس ايشان اشتغال به تحصيل داريد و کسب فيوض و برکات معنوي از ايشان می‌کنيد در قلوب شما مددکار و ياور شما باشد و در امر تحصيل و مقاصد حسنه‌اي که داريد به مقامات بلند علم و عمل و درجات علمی ‌و تقوايي نائل شويد تا در آينده بتوانيد مصدر خدمات بزرگ به اسلام باشيد و بتوانيد دفع بدع کنيد و ثغور فکري و اسلامی‌ و ايماني مردم را حفاظت کنيد. راهي که در آن وارد شده‌ايد بسيار راه ارجمند و عزيز و مبارکي است.

انسان در اين دنيا هميشه با خطرات مواجه است بايد بتواند خودش را حفظ و کنترل کند و بر غرائز نفساني و جنبه‌هاي حيواني خود مسلّط گردد و خود را در خطّ بندگي خداوند متعال قرار دهد، در اين صورت انسان در هر وضعي که باشد موفق مي‌شود و به مقاصد خويش نائل می‌گردد.

 

البته در ميان اين مقاصد اين مقصد که انسان بخواهد مروج دين و حافظ احکام خداوند متعال و از جمله آثار اهل‌بيت(ع) باشد بسيار عالي و بلند است که هرکس اين توفيق را پيدا نمی‌کند.

 

[1]. دیدار جمعي از علما و روحانيون حوزه علميه مشهد با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 24 بهمن 1387.

موضوع: 
نويسنده: