وریز وجوهات
السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَئِمَّةَ الْهُدَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَهْلَ التَّقْوَى السَّلامُ عَلَيْكُمْ أَيُّهَا الْحُجَجُ عَلَى أَهْلِ الدُّنْيَا ...   مجلس عزاداری سالروز تخریب حرم ائمه بقیع (ع). با حضور علماء، فضلا، هیئات مذهبی و...
يكشنبه: 3/تير/1397 (الأحد: 10/شوال/1439)

80
نقش بازار در حمايت از اسلام[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

ولادت باسعادت حضرت امام حسن عسکري(ع) را به پيشگاه بزرگ وليّ عصر(عج) حضرت مولانا المهدي ارواحنا و ارواح العالمين له الفداء و همچنين به همۀ دوستداران و علاقه‌مندان ولايت و اهل‌بيت(ع) و شما عزيزاني که در اين جلسه شرکت فرموديد و بنده را به زيارت خودتان نائل فرموديد تبريک و تهنيت عرض مي‌کنم.

اميدوارم به برکت اين اعياد و ولايت اهل‌بيت(ع) و توسل به مقام اقدس حضرت وليّ عصر(عج) مشکلاتي که هست به احسن وجه حل شود و امور آن‌طور که بايد در مسير شرع و اسلام و رضايت حضرت وليّ عصر(عج) باشد قرار گيرد.

اصناف و بازار و تشکلاتي که از قديم در بازار بوده است از صد سال پيش از اين، هميشه متعهد به امور ديني و اسلامی ‌بوده‌اند. غيرت اسلامی ‌آنها و اطاعتشان از دستورات و فرمايشات علما موجب حفظ و حراست از احکام دين و اسلاميت جامعه و هويت اسلامی ‌مردم بوده است.

همکاري و هماهنگي بين روحانيت و اصناف هميشه بوده است البته روحانيت تعلق به قشر خاصي ندارد با همۀ اقشار ارتباط دارد و از همه تقاضا دارد که در مسير دين باشند و اسلاميت را در جامعه تقویت کنند و انصافاً در همۀ اقشار کساني هستند که در امر دين پايبندند.

 

مسألۀ اسلام و تشیّع در اين مملکت از بين رفتني نيست و هرچه دشمنان قدرت داشته باشند و هرچه از خارج پشتيباني شوند موفق نخواهند شد، دين در اين مملکت همانند شجرۀ طيبه‌اي است که تا عصر ظهور حضرت وليّ عصر(عج) و تا روز قيامت برقرار است.

 


[1]. دیدار جامعۀ انجمن‌هاي اسلامی‌ اصناف و بازار سراسر کشور با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 4 دي 1387.

نويسنده: