وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
سه شنبه: 28/دى/1400 (الثلاثاء: 14/جمادى الآخر/1443)

از ديد بزرگان

حضرت آيت‌الله العظمی ‌آقاي حاج سيّدجمال‌الدين ‌هاشمی‌ گلپايگاني که از مراجع

 

بزرگ عصر خود در نجف اشرف بودند، در تاريخ سوم جمادي الأولي ١٣٧٥ هجری ‌قمري براي معظّم‌له اجازه اجتهاد صادر نموده، و مرقوم نموده‌اند که ايشان به بالاترين درجه اجتهاد و استنباط در احکام شرعيه نايل گرديده‌اند، و در آن اجازه بسيار عالي، ايشان را با القاب: العالم، العلم، العليم، العلام، الفاضل، الکامل، الهمام، علم الأعلام و حجّة ‌الاسلام، ياد فرموده و ستوده‌اند.

حضرت آیت‌الله العظمی ‌آقاي شيخ محمدعلي کاظمی‌ خراساني‌رضوان‌الله‌عليه مقرّر مرحوم محقّق نائيني، استاد آیت‌الله العظمی‌ صافي در نجف، در نامه‌ خود که در تاريخ يازدهم شوال ١٣٦٤ هجري ‌قمري از نجف به گلپايگان فرستاده‌اند، وي را با عنوان والاي «عَلَمُ الْعِلْمِ وَمَنَارُهُ» ياد کرده و ايشان را که نجف را ترک کرده بودند به نجف فرا خوانده و این‌گونه مرقوم فرموده‌اند:

«مفارقت امثال سرکار از نجف اشرف و خلوّ جامعه علميه از آن، موجب تأثّر است، چون امروز جامعه علميه حاجت به امثال سرکار دارد که استعداد ذاتي را با حفظ ظاهر و التزام به نواميس شرع مطهّر دارا و واجد هستيد، علي‌هذا حتی‌المقدور اسباب حرکت را فراهم فرمایيد. اميد است بر عزم مراجعت باقي باشيد و جدّاً سرکار را از حضرت حجة الاسلام آقاي والد دامت‌برکاته تقاضا مي‌کنم».

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: