وریز وجوهات
   بسمه تعالی انا لله وانا الیه راجعون درگذشت عالم ربّانی مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد مدنی ناشر الاسلام رضوان الله تعالی علیه موجب تاثر و تاسف گردید. ▪️عالم بزرگواری که عمر مبارک خود را وقف نشر معارف نورانی اهل...
سه شنبه: 28/دى/1400 (الثلاثاء: 14/جمادى الآخر/1443)

داستان مراسم ازدواج ما

اما اینکه در مورد کمک به ازدواج طلاب گفتيد، خواستم بگويم، وقتي که ما می‌خواستيم ازدواج کنيم با اینکه آدم گمنامی‌ نبوديم ولي در نهايت سادگي انجام شد، مجلسي داشتيم که فقط چند نفر بودند، مرحوم امام که با ايشان سوابق قديمی‌ و هميشگي داشتيم، مرحوم آقاي حاج سيداحمد خوانساري و آقاي آقامرتضي حائري و اخوي ايشان آقامهدي و آقاي حاج آقا ريحان الله، و البته آقای والد و اخوی گرامی هم حضور داشتند.

اما مراسم عروسي، که درحقيقت مراسمی ‌نداشتيم، ازدواجي به تمام معنا ساده که شايد ساده‌تر از آن نبود.

حالا بحمدالله اين امکانات فراهم شده است و اميدوارم طلاب قدر اين نعمت را بدانند زيرا در اين شرایط حجت بر آنها تمام است تمام اين فرصت‌ها که طلاب از آن استفاده مي‌کنند همه به‌عنوان روحانيت و به اسم دين است اگر دين نباشد نه اين امکانات فراهم مي‌شود و نه کسي به شما اين امکانات را می‌دهد، اگر کسي امروز درس نخواند مصداق اين آيه شريفه مي‌شود که:

 ﴿وَيلٌ لِلْمُطَفِّفِينَ﴾.[1]

اگر کسي خدماتي را بگيرد ولي در مقابل کار خودش را انجام ندهد، درس نخواند، عمرش تلف شود، در پيشگاه خداوند متعال مسئول است، هرچه اين خدمات بيشتر شود، مسئوليت آنها زيادتر است.

اميدوارم خداوند متعال توفيق شما را بيشتر کند، بنده هم به سهم خودم تشکر می‌کنم، من هم شنيده‌ام و گاهي بعضي اشخاص که مراجعه کرده‌اند به آنجا می‌گفتند برخورد خوب با ما داشتند و بدون معطلي کارها انجام شده است.

والسلام عليکم ورحمة الله وبرکاته

 

 

[1]. مطففين، ١. «وای بر کم‌فروشان».

موضوع: 
نويسنده: