رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
پنجشنبه: 10/فرو/1402 (الخميس: 8/رمضان/1444)

مسلمان شدن گروهی از مردم کره

وقتی در کره جنگ شد و منجر شد به تقسیم کره به کرۀ جنوبی و شمالی، بنا شد از طرف جامعۀ بین‌المللی نیروی نظامی ‌حائل اعزام کنند تا جنگ را در آنجا متوقف کنند. از دولت‌های مختلفی نیرو فرستاده بودند ازجمله از کشور ترکیه، همین ترکیه‌ای که امروز نسبت به اسلام حالت معارضه دارد در آن‌وقت در یکی از مجلات خواندم که جمع زیادی از مردم کره مسلمان شده بودند، عکس آنها را هم در حال نماز ‌انداخته بودند علت مسلمان شدن آنها این بود که عده‌ای از سربازهای ترکیه در آنجا مواظب نماز خود بودند و عبادت می‌کردند، به همین دلیل عده‌ای از مردم کره مسلمان شده بودند تا الآن هم مسلمانند. سربازان ترکیه در آنجا مسلمانی خودشان را حفظ کرده بودند.

در سفر به کشورهای دیگر اول باید هویت اسلامی‌ خودمان را حفظ کنیم، افتخار بزرگ ما همین است که ما مسلمان و تابع قرآن و امت حضرت محمد(ص) هستیم.

 

نويسنده: