رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
چهارشنبه: 28/ارد/1401 (الأربعاء: 16/شوال/1443)

روحانيت حافظ ديانت مردم

اگر تبليغاتي که مي‌شود، منابري که می‌روند و مجالسي که به عهدۀ آقايان هست نبود، اسلام به آن صورت که بايد و شايد در اختيار مردم قرار نمی‌گرفت، لذا موقعيتي که آقايان دارند بسيار مهم است و انتظار حضرت وليّ عصر(عج) از روحانيت و از همه بسيار زياد است. در همۀ اعصار و ادوار روحانيت ديانت مردم را حفظ کرده است و در

 

مقابل بدعت‌هاي مختلفي که در تاريخ در هر زماني آشکار شده ايستاده است و آنها را دفع کرده است، الآن هم همين‌طور است، در آينده هم همين‌طور خواهد بود.

اين هجوم‌هایي که مي‌فرمایيد يکي و دو تا و چند تا نيست. اگر بخواهم در اين جهت وارد شوم و بگويم همه‌جا را مي‌گيرد، بي‌تفاوتي‌هایي که هست، مطالبي که راجع به زن‌ها است مگر اهانت به شرع و احکام نمي‌شود؟

شما فرموديد اين آقايان در انقلاب زحمت کشيدند، خون دل خوردند، در تحصن دانشگاه شرکت کردند، آن‌همه حبس و اهانت‌ها را تحمل کردند. اينها بايد در تمام ابعاد و همه‌جا مواظب باشند، نبايد سنگرها را يکي‌يکي از دست بدهيم.

در روايت است که:

«إِذَا ظَهَرَتِ الْبِدَعُ فِي أُمَّتِي، فَلْيُظْهِرِ الْعَالِمُ عِلْمَهُ، فَمَنْ لَمْ يَفْعَلْ، فَعَلَيْهِ لَعْنَةُ الله‏ِ».[1]

شوراي عالي موسيقي، آيا اين توهين نيست؟!

در روزنامه‌ها می‌نويسند (شوراي عالي موسيقي) آيا اين توهين نيست؟ در همين جريان هم، کسي که مظلوم شد امام زمان(عج) بود.

بيایيم خط مستقيم دين و صراط مستقيم اسلام و قرآن و اهل‌بيت(ع) را بگيريم، ببينيم آنها چه گفتند؟

بايد براي همۀ احکام متأثر و متأسف باشيم.

من ناراحت شدم و نمی‌توانم حرف بزنم.

من به وجود علمایي که در تهران هستند، اميدوارم.

براي معالجه به تهران رفته بودم وقتي از مجالسي که در ايام فاطميه برقرار بود مطلع شدم به بعضي از آقايان گفتم: همين اسلامی‌ که الآن در تهران هست به برکت همين مجالس و مؤمنين است که در آنجا هستند.

 

اگر آنها اعتمادشان از ما و جمهوري اسلامی ‌سلب شود چه بايد کرد؟

اگر اين مؤمنين هم نباشند با اين وضعيت چه مي‌شود کرد؟

با اين وضعيت روزنامه‌ها! روزنامه‌ها همه، اين‌گونه مطالب را می‌نويسند.

همه ما می‌خواهيم که اين انقلاب بر سر پا باقي بماند، حاکميت اسلام باشد، می‌دانيم که اگر به اين انقلاب ضربه بخورد چه مفاسدي هست، بايد از اين انقلاب نگه‌داري کرد ولي بايد کاري کرد که مردم پشت سر ما نگويند اينها چطورند؟ آن اعمال و رفتارشان، آن خانه‌هايشان.

اين‌همه زحماتي که براي انقلاب کشيده شد و شهدایي که ما در راه اسلام داديم براي چه بود؟

الآن هم بايد حاکميت اسلام در اين مملکت مستقر شود و همه يک‌زبان بگویيم که ما همين را می‌خواهيم، هرکجا هم احکام اسلام خدشه‌دار مي‌شود همه باشيم.

همين حضور شما که اينجا تشريف آورديد مرتبه‌اي بزرگ از امربه‌معروف و نهي‌ازمنکر است و ان‌شاءالله اسباب وقوع رعب در دشمنان خواهد شد.

 

[1]. کلینی، الکافي، ج ١، ص ٥٤. «زمانی که بدعت‌ها در امت من آشکار شوند بر عهده عالم است که علم خویش را آشکار کند وگرنه لعنت خداوند بر او خواهد بود».

نويسنده: