وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم لا فَضْـلَ إلّا لِأَهْلِ العِلْـمِ إِنَّهُم       عَلَی الهُدی لِمَـنِ اسْتَهْدی أَدِلّاءُ باعرض سلام و احترام خدمت اساتید محترم و فضلای ارجمندی که در این مجلس نورانی شرف حضور دارند و...
جمعه: 12/آذر/1400 (الجمعة: 27/ربيع الثاني/1443)

حفظ هويت ديني

اميدوارم همه قدردان نعمت اسلام باشيم، مکتبي که به تمام زواياي حيات و زندگي بشر توجه داشته و بهترين راه را به بشريت داده است و اين را براي خودمان افتخار بدانيم و هويت اسلامی‌ خودمان را حفظ کنيم، می‌خواهند اين هويت اسلامی‌ را کم‌رنگ کنند و از ما بگيرند، مسلمان بايد مستقل باشد دانشجو و طلبه، بايد مستقل باشند مرجع تقليد بايد استقلال اسلامی‌ داشته باشد، يعني تحت تأثير اين‌طرف و آن‌طرف قرار نگيرد. همه بايد مستقل باشند، و به فکر عزّت و عظمت اسلام باشند..

 

هميشه التزام مسلمان‌ها به اسلام و هويت اسلامي‌شان مورد تجاوز دشمن‌ها بوده است و می‌خواستند ما را نسبت به مسائل اسلامی‌ و استقلال اسلامی‌ خودمان بي‌تفاوت کنند و اين امور را در جامعه ضعيف کنند. روز اول که آمدند و اتحاد شکل درست کردند براي همين بود که می‌خواستند مسلمان‌ها را از استقلالي که داشتند خارج کنند. اول گفتند اتحاد شکل، بعد گفتند کراوات بگذارند و بعد، همين‌طور ادامه دادند.

هم دانشگاه و هم حوزه بايد مستقل باشند، هم استاد بايد استقلال اسلامی ‌داشته باشد، هم شاگرد و هم مدرس حوزه.

ما بايد همانند مسلمان‌هاي صدر اول اسلام به دين و اخلاق و سنت‌هاي خود افتخار کنيم، دشمنان می‌خواهند اينها را عوض کنند مي‌بينيد در همۀ بلاد اسلامی ‌وارد شده‌اند و روي اين کار خيلي سرمايه‌گذاري مي‌کنند تا مسلمان‌ها را بي‌هويت کنند اميدوارم شما از آنها باشيد که هم استقلال اسلامی‌ و هم هويت ديني داشته باشيد و هم در تحصيلات خود در يک حدي متوقف نشويد و به يک حدي قانع نشويد، نگویيد به اينجا رسيدم ديگر تمام شد و ممکن است به يک مقامی ‌برسيم، سعي کنيد مقامات بالاتر در علم و عمل را به دست آوريد.

خودتان را سرمايه و ذخيرۀ اسلام بدانيد، واقعاً هم همين‌طور است ما همه اميدواريم شما در آينده دين را نگه داريد، همه از شما انتظار دارند امام زمان(عج) هم از شما انتظار دارد خوب درس بخوانيد و موقعيت‌هاي خوب داشته باشيد تا در آينده مقاماتي را که کسب می‌کنيد اسباب افتخار، عزّت و سربلندي مسلمان‌ها در همۀ دنيا باشيد.

والسلام عليکم ورحمة الله وبرکاته

 

 

نويسنده: 
کليد واژه: