رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
دوشنبه: 26/ارد/1401 (الاثنين: 14/شوال/1443)

حجاب، جهاد بانوان

ان‌‌شاءالله در خط حضرت فاطمه(س) حجاب و عفتي که آن حضرت داشته‌اند حفظ کنيد، اينها بايد در جامعۀ ما حفظ شود و زن‌هاي متعهد بدانند که جهاد همين است. الآن براي خانم‌ها همين چادر جهاد است، مردها اين جهاد را ندارند اين ثواب را ندارند ولي خانم‌ها که با عفت و حجاب بيرون مي‌آيند در عبادت و اطاعت خداوند متعال و در مسير التزام به شعائر اسلام هستند اينها جهاد في سبيل الله است.

الآن راديو و تلويزيون، اقصي نقاط مملکت را تحت تبليغات خودش دارد، بسا مي‌شود که اين تبليغات منحرف‌کننده است. در اين شرايط وظيفۀ شما و وظيفۀ همه بسيار بزرگ است. عمده اين است که ما هويت اسلامی ‌خود را حفظ کنيم. ما مسلمانيم و افتخار مي‌کنيم که کنيز حضرت زهرا(س) باشيم، افتخار می‌کنيم چادر داشته باشيم، کساني که اين حجاب را دارند پيش خداوند متعال محترم و مقدّس هستند.

ما به چادر و عفت و دين و ولايت ائمّه طاهرين(ع) افتخار مي‌کنيم، به ارزش‌هایي که خداوند متعال به ما تعليم داده است افتخار مي‌کنيم.

ما بايد بدانيم که اگر اسلام نيامده بود زن به اين مراحل نمي‌رسيد که در قرآن به آن صورت از او تقدير شود. زن در جزيرة‌العرب زنده‌به‌گور مي‌شد، حتی برخی در جاهليت شش یا هشت دختر خود را زنده به گور کردند.[1] اميدوارم بتوانيد ارزش‌ها را نگه داريد، و مخصوصاً آياتي که راجع به زن‌ها است حفظ کنيد:

 

﴿يَا أَيَّهَا النَّبِيّ قُلْ لِأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِنْ جَلَابِيبِهِنَّ﴾؛[2]

﴿يا نِسَاءَ النَّبِيّ لَسْتُنَّ كَأَحَدٍ مِنَ النِّسَاءِ إِنِ اتَّقَيتُنَّ فَلَا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ﴾.[3]

فرهنگ اسلام بايد با تمام ابعادش شناخته شود. اميدوارم در اين راه موفق شويد، و وسيله‌اي باشيد تا در اين دورۀ آخرالزمان که دورۀ سختي است هويت خواهران مسلمان ما را شما حفظ کنيد.

 


[1]. طبرانی، المعجم الکبیر، ج18، ص337؛ نووی، المجموع، ج19، ص187؛ افغانی، حضارة الاسلام، ص22.

[2]. احزاب، ٥٩. «اي پيامبر به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو پوشش‌های بلند خود را بر خويش فرو افکنند».

[3]. احزاب، ٣٢. «به‌گونه‌اي هوس‌انگيز سخن نگویيد که بيماردلان در شما طمع کنند».

موضوع: 
نويسنده: