رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
پنجشنبه: 29/ارد/1401 (الخميس: 17/شوال/1443)

51
اهتمام به فراهم شدن رضایت خاطر
حضرت ولی عصر(عج) در تحصیل علم[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

السلام عليك يا أبا عبد الله وعلی الأرواح الّتي حلّت بفنائك السلام علی الحسين وعلی عليّ بن الحسين وعلی أولاد الحسين وعلی أصحاب الحسين ورحمة الله وبرکاته.

اربعين حضرت سيدالشهدا(ع) و اين بزرگ‌ترين مصيبت براي عالم اسلام و اهل‌بیت(ع) که متضمن برکات و هدايت‌ها براي جامعۀ بشري مخصوصاً جامعۀ اسلامی ‌شده است را به همۀ شما تسليت عرض می‌کنم. اميدوارم خداوند متعال همۀ شما را از پيروان راه حضرت سيدالشهدا(ع) و از خدمتگزاران شرع و معارف اهل‌بیت(ع) قرار دهد.

تشکر می‌کنم از اظهار لطفي که فرموديد.

شما دانشجويان عزيز در کنار تحصيلاتي که داريد و بايد به حد کمال برسانيد و اسباب افتخار مسلمان‌ها باشيد در کنار آن بايد مواظب برنامه‌های عملي و جهاتي که اسباب کمال نفس انسان و کسب فضائل مي‌شود باشيد. علم و عمل وقتي توأم باشد ثمره‌اش براي خود انسان و اسلام و مردم به صورت کامل فراهم مي‌شود. اميدوارم در اين جهات موفق باشيد.

 

امروز جمعه هست و تعلّق به حضرت وليّ عصر(عج) دارد و شايد شما هم عازم تشرف به مسجد جمکران باشيد، آن حضرت را فراموش نکنيد و اهتمام داشته باشيد رضايت خاطر ايشان را در تحصيلاتي که داريد فراهم کنيد.

براي اینکه در خدمت آن حضرت باشيد لازم نيست در حوزه باشيد و لباس روحانيت داشته باشيد، اهتمام کنيد که ايشان از شما راضي و خشنود باشند و کارهايتان اسباب مسرّت ايشان باشد.

 

[1]. دیدار دانشجويان دانشگاه امام صادق(ع) تهران با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 10 بهمن 1387.

نويسنده: