رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
پنجشنبه: 5/خرد/1401 (الخميس: 24/شوال/1443)

60
ضرورت ثبات قدم در نيروهاي مسلح[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

اوّلاً من خدمت شما اين اعياد شريفه، مخصوصاً عيد ولادت باسعادت حضرت بقيه الله(عج)، عيد نيمه شعبان را تبريک عرض می‌کنم. اميدوارم همه از سپاه و لشکر امام زمان(عج) محسوب شويد.

سپاه ما و قواي مسلح ما اين افتخار را کسب کردند که خودشان را وابستۀ به امام زمان(عج) قرار دهند و لشکر امام زمان(عج) باشند اين خيلي افتخار است. شما هرچه بيشتر قوت، قدرت و اقتدار پيدا کنيد و آمادگي بيشتري براي دفاع از اسلام و مرزهاي کشور اسلامی ‌و شئونات اسلام داشته باشيد باعث خشنودي و قوت قلب حضرت مي‌شود.

شما می‌خواهيد در راه رضاي امام زمان(عج) براي مقاصد حضرت قدم برداريد، و دشمنان حضرت به‌وسيلۀ شما منکوب و مخذول شوند، اسلام و تشيع و ولايت حضرت وليّ عصر(عج) عزّت پيدا کند و اين افتخار است.

امروز برادران سپاه در جريانات و تبليغات سویي که در همه‌جا رخنه پيدا مي‌کند بايد خود را حفظ کنند و به خداوند متعال پناه ببرند. مواظب باشيد شبهه‌ها و حرف‌هايي که زده مي‌شود و اسباب گمراهي و ضعف روحيه می‌شود، در سپاه رخنه پيدا نکند. اگر شما با ايمان و خلوص و استقامتي که داريد در آن موضعي که بايد داشته

 

باشيد، ثابت بمانيد نقشه‌هاي دشمنان نقش‌برآب مي‌شود و از بين می‌رود، از اين جهت روي شما بسيار حساب می‌شود، دشمنان هم روي سپاه خيلي حساب مي‌کنند.

خودتان را با دستورات اسلام و اخلاق اسلامی‌ بسازيد و همين ارتباط و توسل به وجود امام زمان(عج) را خيلي غنيمت بدانيد، اسباب عزّت اسلام و خوشحالي امام زمان(عج) باشيد.

هرچه شما بيشتر اقتدار پيدا کنيد و در فنون نظامی ‌کامل‌تر باشيد براي مقاصد اسلام و مأيوس شدن دشمن‌ها از جامعۀ ما مؤثرتر است.

ملاحظه کنيد الآن وضعيت جامعه آن‌طور که بايد باشد نيست، متأسفانه حجاب زن‌ها نسبت به اوائل کم‌رنگ شده است.

اين جوان‌هایي که در راه اسلام خون خود را نثار کردند و راستي در تاريخ کم‌نظير بود، و شايد اگر امروز بخواهيد آن‌گونه مردم را بسيج کنيد فراهم نشود، در اثر توجّه خدا و امام زمان(عج) و تصرّف ايشان در قلوب بود که آن عشق و علاقه در پير و جوان، پيدا شد، و همه براي دفاع از اسلام اظهار آمادگي کردند، و هيچ انگيزۀ ديگري در ميان نبود.

اين شهدایي که در راه اسلام داده شد براي اين بود که احکام اسلام برگردد، حجاب برگردد، اين حکم خدا حکم بسيار بزرگي است اگر حجاب نباشد هويت اسلامی‌ جامعه عوض مي‌شود.

يک وقتي خدمت مرحوم امام عرض کردم: اگر اين‌همه شهيد داده شده بود فقط براي اینکه همين حکم حجاب برگردد و ثابت بماند ارزش داشت.

اميدوارم اين ثبات قدم و اين روحيۀ خوبي که داريد محکم‌تر شود و در راه امام زمان(عج) فداکار باقي بمانيد و رضاي حضرت نصيب همه شود و ما هم در پيشگاه امام زمان(عج) روسياه نشويم.

 

 

 

[1]. دیدار جمعي از افسران ارشد فرماندهي آماد و پشتيباني نيروي زميني سپاه پاسداران با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 1 دي 1387.

نويسنده: