رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
شنبه: 31/ارد/1401 (السبت: 19/شوال/1443)

فقيه را چه گناه؟

من تشکر مي‌کنم، هم از شما که زحمت کشيديد اينجا تشريف آورديد و هم از همۀ مردمی ‌که در مملکت اظهار علاقه و احساسات کردند. بايد همۀ ما در مقام ياري دين و احکام خداوند باشيم.

فقيه احکام خدا را بيان مي‌کند آنها که با روحانيت طرف مي‌شوند درواقع مي‌خواهند با احکام طرف شوند، اميدوارم آنها به مقاصدشان نرسند که البته نمي‌رسند.

﴿يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللّٰهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللّٰهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ﴾.[1]

البته آنها وقتي ببينند مردم اين‌گونه در صحنه حاضرند و اين مطالب را محکوم مي‌کنند، در جاي خود مي‌نشينند ولي مطلب اين است که ما بايد همه جا آگاه باشيم و مواظب باشيم دين خدا را در همه‌جا نگه بداريم و نگذاريم هويت و شخصيت اسلامی‌ اين مملکت خدشه‌دار شود.

افتخار ما فقط به اسلام و قرآن و محمد و آل محمد(ص) و ولايت امام زمان(عج) است چيز ديگري نيست، غير از اسلام و غير از اينکه ما مسلمان و اولاد اسلام و فرزندان قرآن هستيم مطلبي نيست.

 

اگر مي‌خواهند به جاهاي ديگر منتسب کنند براي اين است که اين هويت را ضعيف کنند. ما به اين هويت افتخار مي‌کنيم و مردم مسلمان براي حفظ و حراست از اصول و فروع دين در مواردي که لازم است حضور پيدا مي‌کنند و من تشکر مي‌کنم از شما و از همه کساني که در اين جريانات اظهار حيات مي‌کنند و نشان مي‌دهند ما زنده‌ايم. خداوند به شما توفيق دهد و قلب مبارک امام زمان(عج) را از همۀ ما و شما راضي و خشنود کند که مطلب اول و آخر همين است که ايشان از ما راضي باشند. خدا نکند که ايشان از ما رنجش خاطري پيدا کنند که آن مصيبتي است که با هيچ وسيله‌اي جبران نمي‌شود.

 

 

 

[1]. صف، ٨. «آنان می‌خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش سازند، ولی خدا نور خود را کامل می‌کند، هرچند کافران خوش نداشته باشند.».

نويسنده: 
کليد واژه: