وریز وجوهات
در پی شرکت علّامه دکتر  سیدمصطفی محقق‌داماد در همایش تغییرات اقلیمی در واتیکان، حضرت آیت الله العظمی صافی دامت برکاته، از ایشان تقدیر و تشکر نمودند.   معظم له با ارسال پیامی شفاهی، خطاب به ایشان فرمودند: اوّلاً از شرکت جنابعالی در این...
سه شنبه: 4/آبا/1400 (الثلاثاء: 19/ربيع الأول/1443)

18
حتمی بودن ظهور و فتنه‌های آخرالزمان
[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

قال الله تعالي:

﴿وَلَقَدْ كَتَبْنَا فِي الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُهَا عِبَادِي الصَّالِحُونَ * إِنَّ فِي هَذَا لَبَلَاغاً لِقَوْمٍ عَابِدِينَ﴾.[2]

ايام، بسيار فرخنده، خجسته، مبارک و ميمون است.

برکات خداوند متعال به‌واسطه ولادت باسعادت حضرت بقیة الله وليّ عصر امام زمان عجّل الله تعالی فرجه الشریف و ارواحنا و ارواح العالمين له الفداء بر مردم و شيعيان آن حضرت ان‌شاءالله نازل است و همه مشمول برکات خواهند بود.

اين ايام فرخنده را به همۀ دوستان و شيعيان حضرت تبريک عرض می‌کنم و اميدوارم در خط ولايت حضرت بقیة الله(عج) همه ثابت‌قدم بمانند و در اين دورۀ غيبت که عصر امتحانات بزرگ است بتوانند وظایفي که در رابطه با دستورات خداوند متعال و خود حضرت دارند به بهترين وجه انجام دهند و موفق شوند از برکاتي که در اين ايام خجسته هست حداکثر استفاده را بنمايند.

برحسب روايات و احاديث بسياري که در کتب عامه و خاصه آمده است ظهور حضرت وليّ عصر(عج) حتمی‌ و يقيني است.

 

اگرچه موضوعات بسيار محکم و غير قابل ترديد در اسلام متعدّد است ولي کمتر موضوعي است مثل ظهور حضرت وليّ عصر(عج) که روايات کثيره و احاديث بسيار در آن وارد شده باشد.

اين مسأله‌اي است که از اول، مسلمان‌ها با آن آشنا و به آن معتقد بودند از زمان حضرت رسول(ص) در عصر نبوت، مسألۀ مهدي مطرح بوده است و مردم را در انتظار اين ظهور بزرگ که در آخرالزمان خواهد شد قرار دادند.

 

[1]. پیام حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی به‌مناسبت نيمۀ شعبان در تاریخ 9 ارديبهشت 1388.

[2]. انبياء، ١٠٥ - ١٠٦. «در زبور بعد از ذکر (تورات) نوشتیم: بندگان شایسته‌ام وارث (حکومت) زمین خواهند شد. در این ابلاغ روشنی است برای جمعیت عبادت‌کنندگان».

موضوع: 
نويسنده: