رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
پنجشنبه: 29/ارد/1401 (الخميس: 17/شوال/1443)

59
اهميت نيروهاي مسلح
و ضرورت توجه به جنبه‌های اخلاقی[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

تعليمات و راهنمایي‌هاي ائمّه(ع) بايد توشۀ راه ما باشد، همه محتاج اين دستورات هستيم، همه بايد از قرآن و اهل‌بيت(ع) استفاده کنيم و خود را با گفتار و کردار و سيرۀ آنها تطبيق دهيم، جامعه را بسازيم، روحانيت، حوزه‌هاي علميه، سپاه و ارتش بايد ساخته شوند. ارتش ما بايد علوي باشد. همۀ نيروهاي مسلح و دستگاه‌هایي که داريم بايد تحت حمايت اسلام قرار گيرند زيرا مقصد اين انقلاب همين بود.

اگر چنانچه تا امروز آن‌طوري که لازم است توفيق پيدا نکرديم، اميدواريم در آينده موفق شويم و اين شياطيني که هستند و اين نوشته‌هایي که هست، اين حرف‌هایي که زده می‌شود، مانع سير الي الله ما نباشد و ما را متوقف نکند و به صورتي نشود که به مقاصد و مطالبي که ما در اين انقلاب داشتيم و بايد داشته باشيم نرسيم.

بايد اسباب عزّت و کرامت مسلمان‌ها و اسلام شويم و صداي اسلام را در عالم بلند کنيم.

من از شما تشکر می‌کنم و اميدوارم سپاه و لشکر اسلام باشيد.

بايد کساني که در خارج و داخل نقشه‌هایي در سر می‌پرورانند مرعوب شما شوند، مرعوب حضور شما و اینکه شما به دين و ايمان علاقه داريد و می‌خواهيد مردها، زن‌ها و جوان‌ها مسلمان باشند، ما به ايمان و اعتقاد شما اميدواريم.

 

بايد قشون خود را مسلح کنيم هم به سلاح‌هاي مادي و هم معنوي بايد بهترين و مجهزترين سلاح‌ها را داشته باشيم. قرآن مي‌فرمايد:

﴿وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَمِنْ رِبَاطِ الْخَيلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللّٰهِ وَعَدُوَّكُمْ﴾.[2]

بايد به هر صورتي که می‌توانيم دشمنان خدا را به ترس بياندازيم تا به فکر هجوم به ما نباشند.

شما مسئوليت خاص و افتخار بزرگي داريد، دشمنان هرچه بيشتر از شما ترس داشته باشند، خدا به شما نزديک‌تر و شما هم به خدا نزديک‌تر خواهيد بود.

اگر جنبه‌هاي اخلاقي نباشد، سلاح مادي هم فايده‌اي ندارد و در هيچ کجا مقاومت و استقامتي نمي‌شود، نه کسي براي دين کاري مي‌کند و نه کسي غم‌خوار اسلام مي‌شود.

وقتي ما مسلح به سلاح‌هاي ظاهري و باطني باشيم، مملکت و جامعۀ ما از امثال شما بهره می‌برد.

گمان نکنيد فقط براي ايران هستيد، اگر شما در مواضعي که داريد محکم بمانيد، براي همۀ مسلمانان دنيا اهميت دارد و موجب عزّت مسلمان‌ها در همۀ عالم می‌شويد.

بنابراين قدر خود را بدانيد و توجه داشته باشيد اینکه شخصي پاسدار اسلام و نگاهبان دين باشد بسيار اهميت دارد. از شما انتظار می‌رود که در خط دين و سربازي امام زمان(عج) باشيد و در اين خط ثابت بمانيد.

﴿إِنَّ اللّٰهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللّٰهِ

 

فَيَقْتُلُونَ وَيُقْتَلُونَ وَعْداً عَلَيهِ حَقّاً فِي التَّوْرَاةِ وَالْإِنْجِيلِ وَالْقُرْآنِ وَمَنْ أَوْفَى بِعَهْدِهِ مِنَ اللّٰهِ فَاسْتَبْشِرُوا بِبَيعِكُمُ الَّذِي بَايَعْتُمْ بِهِ وَذَلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ﴾.[3]

درحقيقت خداوند شما را خريده و در ملک خدا هستيد و بهشت هم براي شما است.

دوستانتان را متوجه کنيد که بايد دين را حفظ کرد و احکام خدا را پياده کرد. نبايد زن و مرد با هم اختلاط داشته باشند، بايد دستورات قرآن پياده شود. شهدایي که ما داشتيم، غير از اينکه براي اسلام فداکاري کردند مطلب ديگري نبود. اسلام بود که مملکت را نجات داد و حفظ کرد.

خداوند شما را توفيق و تأييد کند. من واقعاً از شما در مواقعي که متوجه خدا هستيد التماس دعا دارم، بدانيد که لشکر خدا و جند الله هستيد، حزب خدا هستيد.

﴿أَلَا إِنَّ حِزْبَ اللّٰهِ هُمُ الْمُفْلِحُونَ﴾.[4]

والسلام عليکم ورحمة الله وبرکاته

 

 

[1]. دیدار جمعي از نيروهاي مسلح با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 20 آبان 1387.

[2]. انفال،٦٠. «هر نیرویی در قدرت دارید برای مقابله با آنها «دشمنان» آماده سازید و «همچنین» اسب‌های ورزیده تا به‌وسیله آن دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید».

[3]. توبه، ١١١. «خداوند از مؤمنان جان‌ها و اموالشان را خریداری کرده، که (در برابرش) بهشت برای آنان باشد، (به این‌گونه که) در راه خدا پیکار می‌کنند، می‌کشند و کشته می‌شوند، این وعده حقی است بر او که در تورات و انجیل و قرآن ذکر فرموده و چه کسی از خدا به عهدش وفادارتر است؟ اکنون بشارت باد بر شما به داد و ستدی که با خدا کرده‌اید و این است آن پیروزی بزرگ».

[4].‌ مجادله، آيه ٢٢. «بدانید که حزب خدا رستگارانند».

نويسنده: