رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
چهارشنبه: 28/ارد/1401 (الأربعاء: 16/شوال/1443)

20
سفارش به تقوا
و راه تقرب به حضرت وليّ عصر(عج)
[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

﴿يَا أَيهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللّٰهَ وَلْتَنْظُرْ نَفْسٌ مَا قَدَّمَتْ لِغَدٍ وَاتَّقُوا اللّٰهَ إِنَّ اللّٰهَ خَبِيرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ﴾.[2]

از اینکه اظهار لطف کرديد و اينجا تشريف آورديد تشکر مي‌کنم.

بهترين سفارشي که بايد به همديگر داشته باشيم، من به شما عرض کنم و شما هم اگر بخواهيد بنده را نصيحت کنيد و خيرخواهي داشته باشيد بايد بفرمایيد، اين است که، همديگر را به تقوا و پرهيزکاري، اجتناب از محرمات، التزام به دستورات ديني، تعهد اسلامی ‌و مواظبت بر انجام وظایف شرعي سفارش کنيم چون سعادت دنيا و آخرت در همين است که انسان به احکام اسلام و وظایف شرعي عمل کند، آنچه انسان را در دنيا و آخرت موفق مي‌کند و به کمال حقيقي می‌رساند همين است که انسان در راه خدا، اسلام و صراط مستقيم قدم بردارد.

قرآن مي‌فرمايد:

 

﴿وَأَنَّ هَذَا صِرَاطِي مُسْتَقِيماً فَاتَّبِعُوهُ وَلَا تَتَّبِعُوا السُّبُلَ فَتَفَرَّقَ بِكُمْ عَنْ سَبِيلِهِ﴾.[3]

 امروز راه‌هایي پيدا شده و هر‌کسی طبق سليقۀ خودش اظهار نظر مي‌کند و حرفي را می‌زند، اما معيار همان دستورات اسلام و راهنمایي‌هاي قرآن و هدايت‌هاي ائمه طاهرين(ع) است.

 

[1]. دیدار گروهی از جوانان با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 10 بهمن 1387.

[2]. حشر، ١٨. «ای کسانی که ایمان آورده‌اید تقوای الهی را پیشه کنید و هرکس بنگرد که چه عملی برای فردای خود فرستاده است و از خدا بترسید که او بر هر آنچه را که انجام می‌دهید آگاه است».

[3]. انعام، ١٥٣. «اين راه مستقيم من است از آن پيروي کنيد و از راه‌هاي پراکنده (و انحرافي) پيروي نکنيد که شما را از طريق حق دور  می‌سازد».  

موضوع: 
نويسنده: