وریز وجوهات
السَّلامُ عَلَيْكَ يَا أَبَا جَعْفَرٍ مُحَمَّدَ بْنَ عَلِيٍّ الْبَرَّ التَّقِيَّ الْإِمَامَ الْوَفِيَّ أیُّهَا الجَواد یابنَ رَسُولِ اللّهِ. جهت عرض تسلیت به پیشگاه حضرت بقیة الله الأعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف مجلس سوگواری شهادت...
جمعه: 8/مرد/1400 (الجمعة: 20/ذو الحجة/1442)

20
سفارش به تقوا
و راه تقرب به حضرت وليّ عصر(عج)
[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

﴿يَا أَيهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللّٰهَ وَلْتَنْظُرْ نَفْسٌ مَا قَدَّمَتْ لِغَدٍ وَاتَّقُوا اللّٰهَ إِنَّ اللّٰهَ خَبِيرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ﴾.[2]

از اینکه اظهار لطف کرديد و اينجا تشريف آورديد تشکر مي‌کنم.

بهترين سفارشي که بايد به همديگر داشته باشيم، من به شما عرض کنم و شما هم اگر بخواهيد بنده را نصيحت کنيد و خيرخواهي داشته باشيد بايد بفرمایيد، اين است که، همديگر را به تقوا و پرهيزکاري، اجتناب از محرمات، التزام به دستورات ديني، تعهد اسلامی ‌و مواظبت بر انجام وظایف شرعي سفارش کنيم چون سعادت دنيا و آخرت در همين است که انسان به احکام اسلام و وظایف شرعي عمل کند، آنچه انسان را در دنيا و آخرت موفق مي‌کند و به کمال حقيقي می‌رساند همين است که انسان در راه خدا، اسلام و صراط مستقيم قدم بردارد.

قرآن مي‌فرمايد:

 

﴿وَأَنَّ هَذَا صِرَاطِي مُسْتَقِيماً فَاتَّبِعُوهُ وَلَا تَتَّبِعُوا السُّبُلَ فَتَفَرَّقَ بِكُمْ عَنْ سَبِيلِهِ﴾.[3]

 امروز راه‌هایي پيدا شده و هر‌کسی طبق سليقۀ خودش اظهار نظر مي‌کند و حرفي را می‌زند، اما معيار همان دستورات اسلام و راهنمایي‌هاي قرآن و هدايت‌هاي ائمه طاهرين(ع) است.

 

[1]. دیدار گروهی از جوانان با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 10 بهمن 1387.

[2]. حشر، ١٨. «ای کسانی که ایمان آورده‌اید تقوای الهی را پیشه کنید و هرکس بنگرد که چه عملی برای فردای خود فرستاده است و از خدا بترسید که او بر هر آنچه را که انجام می‌دهید آگاه است».

[3]. انعام، ١٥٣. «اين راه مستقيم من است از آن پيروي کنيد و از راه‌هاي پراکنده (و انحرافي) پيروي نکنيد که شما را از طريق حق دور  می‌سازد».  

موضوع: 
نويسنده: