رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
شنبه: 31/ارد/1401 (السبت: 19/شوال/1443)

رجال بزرگ گلپايگان

همين‌طور از گلپايگان هم علمای بزرگي برخاسته‌اند. مرحوم آیت‌الله بروجردي مي‌فرمودند: وقتي من رفتم در اصفهان فضلای درجۀ اول اصفهان گلپايگاني‌ها بودند. نجف هم که رفتم شخص اول شاگردان مرحوم آخوند، گلپايگاني بود. مقصود ايشان مرحوم آقاي حاج شيخ عبدالله بود که راستي همين‌طور بود.

اين دو شهر در اين جهات امتياز دارد، اميدوارم که اين امتياز به‌واسطۀ وجود شما و تلاش و زحماتي که شما در تحصيل علم می‌کشيد باقي بماند و آثاري که گذشتگان داشتند محفوظ بماند.

ما بايد بدانيم امروز امام زمان(عج) از روحانيت خيلي انتظار دارد و بايد در انجام وظایفمان مواظب باشيم که خشنودي خاطر امام زمان(عج) را فراهم کنيم. اگر درس می‌خوانيم، اگر تبليغ می‌کنيم. براي رضايت ايشان باشد. همۀ کارهايي که داريم به حساب حضرت قرار بدهيم که هم برکت پيدا مي‌کند و هم اسباب توفيق مي‌شود.

اميدوارم همه از لشکر حضرت مهدي(عج) باشيد، با التفات به اين مطلب که ما وقتي اين عنوان را براي خودمان انتخاب کرديم بايد لوازمش را مهيا کنيم، سعي کنيم ارتباط خودمان را با حضرت حفظ کنيم، مبادا از حضرت غافل باشيم و فراموش کنيم که می‌خواهيم نوکر امام زمان(عج) باشيم. وقتي اين مطلب به يادمان باشد حتماً در راه تحقق

 

اهداف و مقاصد حضرت سعي و تلاشمان بيشتر می‌شود، دين اسلام و مذهب اهل‌بيت(ع) و معارف اهل‌بیت(ع) نگاه داشته می‌شود، همۀ اينها به عهدۀ روحانيت است.

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: