رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
دوشنبه: 26/ارد/1401 (الاثنين: 14/شوال/1443)

سوابق درخشان اهالي مازندران

سوابق اهالي مازندران و بابل در تشيع بسيار زياد و ريشه‌دار است. مواظب باشيد اين سوابق را نگه داريد، امروز خطوط خيلي زيادي مطرح شده است، خط عرفان، خط تصوّف، خطي به اسم سيروسلوک، هيچ چيز جز در خانه محمد و آل محمد^ نيست. راه نجاتي نيست غير از اینکه حضرت رسول(ص) فرموده است:

«مَثَلُ أَهْلِ بَيْتِي فِيكُمْ مَثَلُ سَفِينَةِ نُوحٍ مَنْ رَكِبَ فِيهَا نَجَا وَمَنْ تَخَلَّفَ عَنْهَا غَرِق‏».[1]

هرکس غير از اين راه را برود پايان آن هلاکت و نابودي و بيچارگي است اگر بخواهيم به خدا نزديک شويم و گرفتاري‌هاي دنيا و آخرتمان برطرف شود بايد همين

 

راه را برويم با دستورات قرآن مجيد و روايات خودمان را بسازيم و حقایق را درک کنيم. امام زين‌العابدين(ع) فرموده‌اند:

«الْعَجَبُ مِمَّنْ هَلَكَ كَيْفَ هَلَكَ مَعَ سَعَةِ رَحْمَةِ اللهِ»؛[2]

تعجب مي‌کنم چگونه کسي با اين‌همه راهنمایي‌ها و هدايت‌ها و با وجود قرآن و ائمه طاهرين(ع) از راه منحرف مي‌شود و هلاکت معنوي براي او پيش مي‌آيد؟

بايد هر صدا و هر حرفي که مي‌شنويد منشأ ديني داشته باشد و از اهل‌بيت(ع) گرفته شده باشد و الا از هر‌کس ديگري باشد ضلال و گمراهي و خطر براي دين و آخرت انسان است.

خداوند متعال به همۀ شما توفيق بدهد، من تقدير و تشکر مي‌کنم از احساسات شما و از ابراز علاقه شما به تعظيم شعائر اسلام. همين برنامۀ جشن‌ها و چراغاني‌ها از شعائر بزرگ تشيع است به‌شرط اینکه گرفتار معصيت نشود گرفتار کف‌ زدن‌هاي لهوآميز نشود، ماه عبادت است.

نيمۀ شعبان يکي از شب‌هایي است که برکات خداوند متعال نازل مي‌شود مثل شب قدر، ما می‌خواهيم به خدا نزديک شويم و امام زمان(عج) را از خود راضي کنيم و خط آن حضرت را نشان دهيم، بايد از کارهایي که اهانت‌آميز است و موجب رنجش خاطر آن حضرت مي‌شود دوري کرد. خداوند شما را توفيق بدهد، من از همۀ شما التماس دعا دارم، موفق و مؤيد و منصور و از ياران امام زمان(عج) باشيد.

 


[1]. صفار، بصائر الدرجات، ص317؛ طبرسی، الاحتجاج، ج2، ص147؛  امینی، الغدير، ج2، ص301. «اهل بیت من در میان شما همانند کشتی نوح‌اند هرکس سوار کشتی شود نجات می‌یابد و هرکس از آن عقب بماند غرق خواهد شد.»

[2]. سید مرتضی، امالی، ص113؛ طبرسی، اعلام الوری، ج1، ص489؛ مجلسی، بحار الانوار، ج ٧٥، ص ١٥٣.

موضوع: 
نويسنده: