وریز وجوهات
عصر یکشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۰، مسئول مؤسسه تدوین و نشر آثار علامه جعفری ره، با حضور در بیت مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیة‌الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته، با ایشان دیدار کرد. در ابتدای این دیدار، جناب آقای علی جعفری، فرزند مکرّم علّامه جعفری ره و...
يكشنبه: 7/آذر/1400 (الأحد: 22/ربيع الثاني/1443)

61
تفاوت ارتش اسلام و ارتش ديگران
[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

امروز به نظر می‌رسد نيروهاي مسلح ما، سپاه و ارتش و نيروي انتظامی ‌نسبت به نهادهاي ديگر در همان خطي که در اول نظام برقرار شد و بنا شد نيروهاي مسلح و نيروي انتظامی‌ بر آن خط سير داشته باشند، در همان سير باقي مانده‌اند و تعهدات و التزاماتي که داشتند باز هم باقي است.

اين مسئله بسيار اهميت دارد که ما نيروهایي داشته باشيم که به اسلام ملتزم و به قوت ايمان قوي باشند، که اين از هر قوتي قوي‌تر است.

امروز مي‌بينيد در دنيا دولت‌هایي هستند براي اینکه وسائل و تجهيزات مادي دارند به دنيا زور می‌گويند، می‌گويند حرف صحيح حرفي است که ما می‌زنيم حالا اگر تمام دنيا هم حرف حق بزنند می‌گويند، شما بيخود می‌گویيد. چرا؟ چون ما زور داريم، اين زور وقتي به ‌دست مردم بي‌دين و بي‌ايمان و کساني که از خدا نمی‌ترسند باشد، مفاسد و معايبش بسيار زياد است، هرکجا برسند ظلم مي‌کنند، ضعفا را استثمار و استضعاف مي‌کنند.

اين تنها اسلام است که اگر قوت ظاهري داشته باشد و هر سلاحي در اختيار مسلمانان باشد از آن سوء استفاده نمی‌کند. ما هرچه داشته باشيم براي سعادت انسانيت است و براي اینکه بشر را به کمال برسانيم و به ضعفا و مظلومين کمک کنيم و رفع ظلم کنيم، اين نظام و برنامه اسلام است.

 

ما هرچه در اين جهات قوت پيدا کنيم به نفع تمام بشريت است.

اگر مسلمان‌ها و قشون اسلام و نظام اسلامی ‌قوت داشته باشند همه مردم دنيا از آن استفاده مي‌کنند و به نفع تمام بشر است، به‌خلاف کساني که دين و ايمان ندارند می‌خواهند با استکبار در دنيا زندگي کنند و مردم را به استضعاف بکشند اينها هرچه قوت پيدا کنند به ضرر بشر است و گرفتاري‌ها بيشتر مي‌شود. مي‌بينيد هرکجا بخواهند و به هر صورتي که بخواهند ظلم و ستم مي‌کنند.

موقعيتي که نيروهاي مسلح ما دارند موقعيت اسلامي، ديني است و بايد براي آن ارزش قائل شويم، زيرا جنبه‌هاي اسلامی‌ و ايماني را دارند و هم در اين مقام هستند تا در فنون نظامی ‌و جهات دنيايي امروز به حد کمال برسند.

اميدوارم همۀ شما لشکر امام زمان(عج) باشيد. شما خودتان را لشکر حضرت بدانيد و براي تحقق مقاصد حضرت وليّ عصر(عج) عمل کنيد و ان‌شاءالله اگر ظهور ايشان فرا رسد، شما در رديف ياوران حضرت باشيد و در راه حضرت در آن مقامات عرض وجود و عرض قوّت و قدرت کنيد.

 

 

[1]. دیدار جمعي از پرسنل سپاه پاسداران با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 11 اسفند 1387.

نويسنده: