رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
چهارشنبه: 28/ارد/1401 (الأربعاء: 16/شوال/1443)

19
لزوم حفظ ارتباط با حضرت ولیّ ‌عصر(ع)

و اهمیت دین‌داری در عصر غيبت[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

قال الله تعالي:

﴿وَلَقَدْ كَتَبْنَا فِي الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُهَا عِبَادِي الصَّالِحُونَ﴾.[2]

امروز روز آغاز ولايت و امامت حضرت بقية الله ارواح العالمين له الفداء است، بسيار روز مبارک و فرخنده‌اي است ان‌شاءالله طليعه و مقدمات آغاز ظهور آن حضرت از همين جا شروع مي‌شود و برکات حضرت براي مردم از امروز ظهور کامل پيدا مي‌کند، به‌هرحال براي شيعه عيد بزرگي است.

اميدوارم خداوند متعال اين عيد شريف را براي همۀ ما مبارک بگرداند و مخصوصاً خدمت شما عزيزان تبريک عرض می‌کنم و از خداوند متعال می‌خواهم که شما را در زمرۀ جنود و لشکر حضرت قرار دهد و از کساني باشيد که در تحقق اهداف امام زمان(عج) تلاش‌گر و کوشا باشيد.

مسأله اصلي اين است که ما ارتباط خود را با مقام مقدس ايشان حفظ کنيم همه رعيت ايشان هستيم و تمام ما سوي الله درحقيقت بر سر سفرۀ نعمت ايشان نشسته‌اند و برکات به‌واسطۀ ايشان بر همه نازل مي‌شود.

 

«بِيُمْنِهِ رُزِقَ الْوَرَى وَبِوُجُودِهِ ثَبَتَتِ الأَرْضُ وَالسَّمَاءُ».[3]

حجت‌هاي خداوند متعال به‌وسيلۀ ايشان بر مردم تمام و کامل مي‌شود و از این جهت ما بايد راهي را که منتهي به رضايت خاطر ايشان باشد انتخاب کنيم.

روايات بسياري در مورد فضيلت کساني که در عصر غيبت ايمان خود را حفظ مي‌کنند وارد شده است، حتي در بعضي از روايات است که آنها با پنجاه صديق برابري دارند و بسا بيشتر.[4]

البته براي حفظ دين در عصر غيبت مشکلاتي پيدا مي‌شود که در روايت آمده است:

«إِنَّ لِصَاحِبِ هَذَا الأَمْرِ غَيْبَةً الْمُتَمَسِّكُ فِيهَا بِدِينِهِ كَالْخَارِطِ لِلْقَتَادِ».[5]

ان‌شاءالله هميشه مورد نظر حضرت وليّ عصر(عج) و عنايات ايشان باشيد و ايشان را فراموش نکنيد و يادتان باشد که می‌خواهيد لشکر حضرت باشيد خداوند متعال به همۀ ما توفيق دهد تا بتوانيم در راه خدمت به امام زمان(عج) قدمی ‌برداريم و حرفي بزنيم و وظایفي را که عهده‌دار هستيم انجام بدهيم از همه تشکر می‌کنم.

چون حالم مناسب نبود، نتوانستم عرايضي تقديم کنم شما عفو بفرماييد. خداوند همۀ شما را حفظ کند و به مقاصد عاليه و شرعيه‌اي که داريد نائل بفرمايد.

 


[1]. دیدار جمعی از پاسداران با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 1 دي 1388.

[2]. انبياء، ١٠٥. «و در زبور بعد از ذکر(تورات) نوشتیم: بندگان شایسته‌ام وارث (حکومت) زمین خواهند شد».

[3]. فرازي از دعاي عديله. مجلسی، زاد المعاد، ص422 – 424.

[4]. کلینی، الکافی، ج2، ص 91؛ مجلسی، بحار الانوار، ج18، ص 147؛ ج67، ص183؛ ج68، ص 75ـ76، 93.

[5]. کلینی، الکافی، ج1، ص335؛ صافی گلپایگانی، منتخب الاثر، ج2، ص248.

موضوع: 
نويسنده: