وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحیم  شخصیّت والای حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام آن پیشوای عالیقدر، بسیار عظیم‌تر از آن است که امثال حقیر بتوانیم با نگارش مقاله‌‌ای آن را شرح دهیم.   * از نگاه دانشمندان اهل سنّت   علاوه بر دانشمندان و...
دوشنبه: 26/مهر/1400 (الاثنين: 11/ربيع الأول/1443)

هفتاد سال تلاش بي‌ثمر دشمنان اسلام در ترکيه

الآن در ترکيه هفتاد سال است چه فشاري می‌آورند که مسلمانان را از اسلام دور کنند ولي مي‌بينيد باز هم آنها در کمال اهتمام متمسّک به اسلام هستند، ماه رمضان تمام مساجد پر از جمعيت می‌شود، البته ظاهر اسلامی ‌را با زور از بين بردند ولي مع‌ذلک هويت اسلامی ‌مردم در حد بسيار قابل توجهي محفوظ مانده است.

دشمنان مقصدشان اين است که اين هويت اسلامی‌ و التزام و تعهدي که مسلمانان دارند ضعيف کنند، بعضي گمان مي‌کنند آنها براي بشريت کار مي‌کنند ولي سياست مهمشان همين تضعيف التزام مسلمانان است.

اين تعظيم شعائر و برنامه‌های نيمه شعبان و حضور در مسجد جمکران خيلي معنا دارد آنها می‌دانند که اگر اينها ادامه پيدا کند مقاصد و اهدافشان به خطر می‌افتد، از اين جهت می‌خواهند جامعۀ مسلمانان را در خودشان هضم کنند، الآن حتي در آمريکا و اروپا مسلمانان بسياري هستند که سال‌ها است در آنجا مانده‌اند و هويت اسلامی‌ خود را نگه داشته‌اند.

چند روز قبل خانواده‌اي که در آمريکا زندگي مي‌کنند و من آنها را می‌شناسم، بسيار متديّن هستند، زن‌هايشان در نهايت عفت و حجاب هستند از من مسألۀ نماز شب را می‌پرسيدند که اگر نماز وتر مقداري طولاني‌تر شود چگونه است؟ ما بايد افتخار کنيم که مسلمانيم.

ما پسران و دختران قرآن و فرزندان حضرت محمد(ص) هستيم. موفق و مؤيد باشيد.

 

موضوع: 
نويسنده: