وریز وجوهات
السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة دسته بزرگ عزاداران فاطمی به دعوت مرجع عالیقدر حضرت آیة الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله الوارف روز شهادت (پنج‌شنبه 3 جمادی الثانیة) ساعت 11 صبح از دفتر معظم له به سمت حرم مطهّر لینک مرتبط: گزارش تصویری...
پنجشنبه: 30/دى/1400 (الخميس: 16/جمادى الآخر/1443)

ضرورت حفظ قداست «مهديه»

و اینکه گفتيد از (مهديه) آمده‌ايد بايد عرض کنم: اين نام بزرگي است که آن مرکز به

 

نام حضرت وليّ عصر(عج) نام‌گذاري شده است و الحمدلله مرکزيتي دارد و مردم در مراسمی‌ که هست به آنجا توجه دارند، نمی‌دانم تحت نظر چه کسي اداره می‌شود، بايد مواظبت کنند که در برنامه‌ها کارهاي لهوي يا نزديک به لهو انجام نگيرد و قداست آنجا را حفظ کنند، گاهي کف می‌زنند، آنجا تعلّق به امام زمان(عج) دارد، حفظ قداست آنجا خيلي مهم است، مردم می‌خواهند در آنجا دعا کنند، ان‌شاءالله دعاهايشان مستجاب شود، امام زمان(عج) برايشان دعا کند و حضرت براي دعاهایي که مي‌کنند آمين بفرمايند.

بايد مسئولين آنجا تذکر دهند تا جنبۀ معنويت آنجا و ارتباط آن با مقام اقدس حضرت وليّ عصر(عج) حفظ شود و الا مراسم لهو در جاهاي ديگر زياد است که اگر مردم بخواهند می‌روند.

اينجا بايد براي عبادت و تقرب به خداوند متعال و ياد خدا و ائمّه طاهرين(ع) باشد، مردم به آنجا توجه دارند و مراسم آنجا منعکس مي‌شود و به جاهاي ديگر سرايت مي‌کند خيال مي‌کنند که عبادت مي‌کنند، قرآن مي‌فرمايد:

 ﴿وَمَا كَانَ صَلَاتُهُمْ عِنْدَ الْبَيتِ إِلَّا مُكَاءً وَتَصْدِيةً﴾.[1]

در زمان جاهليت عده‌اي وقتي اطراف کعبه معظمه طواف مي‌کردند کف می‌زدند.

قداست همه‌جا را بايد حفظ کرد مخصوصاً آنجا که به اين اسم مقدس ناميده شده است اميدوارم همه مورد نظر آقا قرار گيرند.

والسلام عليکم ورحمة الله وبرکاته

 

 

[1]. انفال، ٣٥. «نماز آنها در کنار خانه خدا، چیزی جز سوت کشیدن و کف زدن نبود».

موضوع: 
نويسنده: