رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
شنبه: 31/ارد/1401 (السبت: 19/شوال/1443)

77
ارزش شغل پرستاري[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

اوّلاً ولادت باسعادت حضرت زينب(س) را که اسوۀ صبر و مقاومت و فضائلي بود که براي انسان‌هاي خيلي کامل هم، فراهم نمي‌شود تبريک عرض مي‌کنم.

شغلي که شما داريد پيش خداوند متعال بسيار بسيار ارزنده است و از نظر قرآن کريم و روايات، اجر و ثواب و فضيلت آن بسيار بسيار زياد است.

بنده نمي‌توانم شرح و توضيح بدهم که اين خدمتي که شما انجام مي‌دهيد چه ثواب‌هایي دارد و موجب چه تقرب‌هایي براي انسان نسبت به درگاه خداوند متعال مي‌شود.

اينکه فرموديد بيمارستان به اين بيت تعلق دارد البته مرحوم آیت‌الله گلپايگاني مؤسّس اين اساس بودند و علاقه داشتند که اين بيمارستان به نحو احسن هميشه در خدمت مردم و روحانيت و ضعفا باشد ولي مسأله اين است که بيمارستان به خود آقا حضرت وليّ عصر(عج) ارتباط دارد. مرحوم آیت‌الله العظمی ‌گلپايگاني هم افتخار نسبت به ايشان را دارند. بنده و شما (البته بنده که نمي‌توانم چنين ادعایي بکنم) ولي همۀ شما که در اين بيمارستان خدمت مي‌کنيد اين مسأله را مدّنظر داشته باشيد که اينها ارتباط با مقام ولايت عظماي حضرت صاحب الزمان(عج) دارد. مقامی ‌در عالم ايجاد و امکان، بالاتر از اين نيست، اگر انسان با اين مقام ارتباط داشته باشد، هرچه هم کم باشد بالاترين افتخار است. همۀ زحماتي که ما مي‌کشيم، همۀ خدماتي که ما مي‌کنيم. هرچه

 

مي‌گویيم، انفاق مي‌کنيم، مي‌نويسيم، همه براي اين است که در آن درگاه پذيرفته شود. اين بيمارستان اين عنوان و ربط را دارد. شما خواهرها و برادرها، شما عزيزاني که در آنجا خدمت مي‌کنيد اين ربط را داريد و درواقع در خانۀ امام زمان(عج) مأمور خدمت به بندگان و شيعيان امام زمان(عج) هستيد. اينها که مي‌آيند همه شيعيان حضرتند و حضرت هم به آنها علاقه دارد و شما در اين ارتباط نسبت به آنها خدمت مي‌کنيد.

شغل پرستاري از شغل‌هاي مقدس است، چون شغل‌ها مختلف است، بعضي شغل‌ها است که امور دنيوي مردم با آنها مرتب مي‌شود، درآمد دنيایي‌شان هم خيلي زياد است ولي نمي‌شود گفت آن قداست خاص را دارد ولي اين مشاغل قداست و معنويت دارد.

پرستاري شغلي است که اگر مردم بدانند چقدر ثواب دارد همه داوطلب مي‌شدند که ثبت‌نام کنند همان‌طور که مردم مي‌روند در مسجد اعتکاف مي‌کنند. اين شغلي است که هر‌کسی بايد بگويد به من هم افتخار بدهيد که دو يا سه ماه يا يک سال در اين بيمارستان پرستاري کنم.

 

[1]. دیدار جمعي از پرستاران بيمارستان آیت‌الله گلپايگاني+ در ايام ميلاد حضرت زينب کبري÷ با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 31 خرداد 1389.

نويسنده: 
کليد واژه: