رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
چهارشنبه: 28/ارد/1401 (الأربعاء: 16/شوال/1443)

شغل انبيا(ع)

تعليم و تربيت کار انبیا(ع) است و کساني که خودشان را معلّم قرار می‌دهند بايد بدانند چه شغل بزرگي براي خود انتخاب کرده‌اند و چه کارهاي بزرگي از آنها صادر مي‌شود. آنها ماده‌اي در اختيار دارند که ممکن است از آن عنصري پيدا شود مثل رضاخان که اين‌همه جنايت نسبت به اسلام کرد يا عنصري پيدا شود مثل آیت‌الله حائري يزدي(رحمه الله) يا آیت‌الله گلپايگاني(رحمه الله) يا آیت‌الله بروجردي(رحمه الله) يا افراد ديگر.

بايد اهتمام کنند که ان‌شاءالله همان افرادي که خدا و رسول خواسته‌اند در مدرسۀ آنها و مرکز تربيتي آنها ساخته و خارج شوند که وجودشان هم براي اسلام مفيد باشد و هم خودشان، به مقامات و کمالات عاليه نائل شوند.

اميدوارم به نحو احسن اين وظایف را انجام دهيد اين مسأله خيلي اهميت دارد که امثال شما با اين تعهدي که داريد در جامعه باشيد.

درحالي‌که بعضي مطالب در روزنامه‌ها و راديو و تلويزيون منعکس مي‌شود و با وجود اين تبليغات سوء، خيلي مشکل است که انسان خود و اولادش را نگه دارد.

بايد دانش‌آموزان بتوانند با تربيت صحيح آن تبليغات سوء را خنثي کنند، اين کار خيلي ارزش دارد، يک روزش، يک ساعتش، يک نفر را که اگر انسان بتواند در اين راه نگاه بدارد ارزش دارد، همان است که پيامبر(ص) فرمود:

«لأَنْ يَهْدِيَ اللهُ بِكَ رَجُلاً وَاحِداً خَيْرٌ لَكَ مِنَ الدُّنْيَا وَمَا فِيهَا».[1]

هدايت يک نفر از دنيا و آنچه در دنيا است بهتر است. شغل شما شغل بسيار

 

مهمی‌است، وظایف بسيار بسيار بزرگ و سنگيني است و نزد خداوند هم اجر و ثوابش زياد است مخصوصاً مسألۀ حجاب و چادر را بايد خيلي اهميت داد. اين هويت اسلامی‌ را بايد نگاه داريم و به اين مسائل افتخار کنيم که ما هستيم که الحمدلله نگه داشتيم و سر موضع خودمان ايستاده‌ايم.

اميدوارم خداوند متعال به شما توفيق دهد و خدماتي را که انجام مي‌دهيد مورد توجه آقا حضرت وليّ عصر(عج) قرار دهد.

 


[1]. مجلسی، بحار الانوار، ج١، ص١٨٤.

نويسنده: 
کليد واژه: