رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
چهارشنبه: 28/ارد/1401 (الأربعاء: 16/شوال/1443)

63
جایگاه نيروهاي مسلح
و لزوم تقویت همه‌جانبه قوای نظامی[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

من تشکر می‌کنم از اظهار لطف شما که تشريف آورديد و بنده را به زيارت خود نائل کرديد. اميدوارم خداوند به همه توفيق دهد تا تحت توجهات حضرت بقية الله(عج) در وظایف بسيار بزرگي که به آنها محول است بتوانند حداکثر تعهدي را که بايد داشته باشند ابراز کنند.

امروز نيروهاي مسلح براي اسلام عزّت‌آفرينند. اين نيروها هرچه بيشتر عظمت پيدا کنند، باشکوه‌تر باشند و قوت و نيروي آنها بيشتر باشد براي اینکه کفار و دشمنان از ما حساب ببرند مؤثرتر است.

شما بايد قدر خود را بدانيد اگر انسان موقعيتي داشته باشد حتي اگر يک فرد باشد که دشمن از اين فرد حساب ببرد و خيال تجاوز به مرزهاي اسلام را در سر نپروراند خيلي مهم است تا چه رسد به اینکه جمعيتي باشد و کلّ نيروهاي مسلح و ارتش و سپاه.

در اين وضعيتي که ما هستيم اينها متعلق به اسلام و قرآن هستند و در خدمت خود امام زمان(عج) هستند و فرمانده اصلي و حقيقي همۀ آنها و همۀ ما و همۀ عالم امام زمان(عج) است.

 

اميدوارم در مقاصدي که داريد و تحصيلاتي که در قم در مسائل عقيدتي داريد موفق باشيد.

البته مسائل معنوي خيلي مؤثر است روح همه چيز، دين و ايمان به خداوند متعال است، اگر دين نباشد انسان هرچه باشد به جایي نرسيده و به مقامی ‌نائل نشده است.

امروز اسلام و مملکت ما خيلي به قواي نظامی ‌احتياج دارد و هرچه اين قوا از جهات مختلف قوي‌تر باشند و بيشتر بتوانند در مقابل دشمنان اسلام عرض وجود کنند و آنها را مأيوس و نااميد کنند افتخار است. شما بايد زحمت بکشيد که اين افتخار را بيشتر کنيد.

در صدر اسلام با اینکه مسلمانان جمعيتشان کم بود و جمعيت دشمنان بيشتر بود ولي چون ايمان داشتند و به خدا و ثواب آخرت عقيده داشتند استقامت مي‌کردند و پيشروي مي‌کردند و دشمنان فرار مي‌کردند چون دشمنان چيزي نداشتند، اما مسلمانان معتقد بودند که اگر دشمن را شکست دهند فاتحند و اگر به صورت ظاهر شکست بخورند درواقع شکست نيست و به فوز شهادت نائل شده‌اند که بالاترين مقام است، لذا کسي که در اسلام جهاد مي‌کند ضرر نمی‌کند و در همه حال براي او نفع است چه شهيد شود يا دشمنان را به قتل برساند.

اميدوارم خداوند به شما و همۀ مسئولين توفيق دهد تا نيروهاي مسلح ما مقتدر شوند، هرچه در اين راه ما تلاش کنيم باز هم کم کرده‌ايم و بايد به حساب دين و قرآن بگذاريم.

اميدوارم خداوند به همۀ شما توفيق دهد. من از همۀ شما التماس دعا دارم.

والسلام عليکم ورحمة الله وبرکاته

 


[1]. دیدار جمعي از پرسنل رسمی ‌سپاه از فرماندهي آماد و پشتيباني نيروي زميني با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 30 فروردين 1388.

نويسنده: