رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
پنجشنبه: 29/ارد/1401 (الخميس: 17/شوال/1443)

54
حفظ مسائل اسلامی ‌در نیروهای مسلح[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

از خصوصيات لشکر اسلام اين است که بايد سعي کند در ميدان‌هایي که پيش می‌آيد غالب و قاهر و پيروز باشد، البته اين کار محتاج امثال شما عزيزان است.

قواي مسلحه براي مملکت لازم است و اگر اينها نباشد امنيت تأمين نمي‌شود حدود مملکت را کسي حفاظت نمی‌کند، رعب مسلمان‌ها در قلوب کفار وارد نمي‌شود، خيلي برکات و آثار بر وجود سپاه و ارتش هست و همۀ اينها وقتي منتسب به اسلام و جامعۀ مسلمين باشند قهراً منتسب به خود آقا امام زمان(عج) مي‌شوند و بايد خودشان را لشکر امام زمان(عج) فرض کنند. اگر حضرت الآن ظهور کند شما هم در لشکر حضرت حاضر هستيد.

براي ياري دين اسلام و حفاظت از ارزش‌هاي اسلامی ‌که امروز در معرض خطر قرار گرفته است آمادگي داشته باشيد.

در مقابل کساني که مي‌خواهند برنامه‌هاي خلاف شرع را در اين مملکت پياده کنند ملاهي و معصيت و اختلاط زن و مرد و مطالب ديگر را رواج دهند بايستيد.

بحمدالله در يک حدي قواي مسلحه مثل سپاه و ارتش در اين خطي که از اول انقلاب پيش گرفته‌اند بيشتر باقي مانده‌اند و عوض نشده‌اند و حالا هم اميدوارم همان خط را ادامه دهند.

 

همين‌که در قم حضور پيدا می‌کنيد و مسائل عقيدتي را در اينجا فرا می‌گيريد براي اینکه هويت ديني شما محفوظ بماند و تحت تأثير تلقينات ديگران قرار نگيريد خيلي مهم است.

اميدوارم شما موفق به انجام وظيفه شويد، هم تعليمات ديني را فرا بگيريد، هم تعليمات نظامی ‌را که آنها هم خيلي لازم است.

اگر انسان براي خدا و قوت و عزّت اسلام اين برنامه‌ها را انجام دهد همه عبادت است هرچه بيشتر برازندگي داشته باشيد و قواي مسلحه ما امتيازاتي داشته باشند که ديگران روي آن حساب کنند اهميت دارد و از عبادات بزرگ است.

البته بعضي مطالب هست که بايد در جنبه‌هاي اسلامی ‌رعايت کنند مثلاً زن‌ها را می‌آورند در راديو و تلويزيون با اسلحه نشان می‌دهند، اينها لازم نيست، در اسلام به اين شکل نبوده است.

در زمان حضرت رسول| که به نفرات خيلي بيشتر از حالا احتياج بود چون در آن وقت در جنگ‌ها روي اشخاص حساب می‌شد ـ الآن جنگ‌ها با سلاح‌هایي است که اگر ده ميليون نفر هم در مقابل آن سلاح‌ها باشد نمی‌توانند کاري کنند، اما آن‌وقت اگر يک نفر هم به سپاه مسلمان‌ها اضافه می‌شد مؤثر بود ـ ولي با وجود اين نمی‌گفتند زن‌ها بيايند اگر لازم بود اول حضرت زهرا(س) را می‌بردند، اسلام دفاع را به دوش مردها گذاشته است و زن‌ها را در امور برتري قرار داده است که کرامتشان مورد تجاوز قرار نگيرد.

بسيار خوشحالم از اینکه شما موفق هستيد و در قم احکام الهي را فرا می‌گيريد خط خودتان را خط اسلام، دين و مذهب و خط خدمت به امام زمان(عج) قرار دهيد، و قدر خودتان را بدانيد.

اميدوارم الطاف امام زمان(عج) شامل حال همۀ شما باشد، من هم از شما واقعاً التماس دعا دارم.

 

 

 

[1]. دیدار پاسداران لجستيک نيروي زميني سپاه از مرکز لجستيک و حفاظت فرودگاه‌هاي کشور با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 13 ارديبهشت 1386.

نويسنده: