وریز وجوهات
یکی از برنامه های مهمّ عبادی مخصوصاً در ماه مبارک رمضان، تجدید عهد با صاحب الامر حضرت بقیة الله الاعظم ارواح العالمین له الفدا است که مؤمنان روزه دار در ادعیه و مجالس و محافل وعظ و ارشاد و نیز در لیالی مبارکه قدر، یاد آن حضرت را فراموش نمی کنند و با...
يكشنبه: 26/ارد/1400 (الأحد: 4/شوال/1442)

71
اهمیت پزشکی و ضرورت رعایت
اخلاق اسلامی و حفظ حجاب[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

من تشکر می‌کنم از اظهار لطف شما و اميدوارم خداوند متعال زحماتي را که متحمل شديد براي زيارت حضرت معصومه÷ و مسجد جمکران، قبول فرمايد و ارتباط شما با اهل‌بیت(ع) و خصوصاً با حضرت وليّ عصر# برقرار باشد، اميدوارم بتوانيد خودتان را طوري بسازيد که هم سعادت شخصي خود را تأمين کرده باشيد و هم بتوانيد خدمتگزار جامعه باشيد و با ملاحظۀ تمام دستورات و برنامه‌های اسلام نمونه باشيد.

اصل مطلب اين است که انسان کارهايي را که انجام می‌دهد و راهي را که می‌رود راه خدا باشد و منتهي به رضاي خداوند متعال شود، بالاخره انسان در اين دنيا عمرش تمام مي‌شود و اين زندگي را به يک چيزي می‌فروشد گاه مي‌شود که به يک بهاي ‌اندکي می‌فروشد و آخر کار هيچ چيز دستش را نگرفته است و با خسارت کامل از دنيا می‌رود، گاهي هم خودش را به يک معاني و حقايقي فروخته است و بعد می‌فهمد که خيلي بيشتر از آنچه تصور می‌کرد، سود برده است.

حضرت اميرالمؤمنين(ع) می‌فرمايند:

 

«أَلا حُرٌّ يَدَعُ هَذِهِ اللُّمَاظَةَ لأَهْلِهَا إِنَّهُ لَيْسَ لأَنْفُسِكُمْ ثَمَنٌ إِلا الْجَنَّةَ فَلا تَبِيعُوهَا إِلا بِهَا».[2]

يعني براي عمر شما و زندگي شما و اين نعمت‌هايي که خدا به شما داده است ثمني غير از بهشت نيست، به هرچه بفروشيد مغبون شده‌ايد مگر اینکه به خدا بفروشيد، به بهشت خدا بفروشيد.

 

[1]. دیدار دانشجويان دختر دانشگاه علوم پزشکي قزوين با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 16 فروردين سال 1388.

[2]. نهج البلاغه، حکمت٤٥٦ (ج4، ص105). «آيا آزادمردي نيست که اين دنيا را به اهلش واگذارد؟ براي جان‌هاي شما بهايي نيست جز بهشت، پس نفروشيد مگر به آن».

نويسنده: