رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
چهارشنبه: 28/ارد/1401 (الأربعاء: 16/شوال/1443)

اميرالمؤمنين(ع) حجةالحجج(ع)

به‌هرصورت وجود اميرالمؤمنين(ع) از همۀ جهات حجت است بر کائنات و جميع مردم غير از حضرت رسول(ص) حتي بر انبیای گذشته و ائمه طاهرين(ع)، ايشان حجة الحجج هستند همه حجة الله هستند ولي ايشان حجة الحجج می‌باشند.

اميدوارم خداوند متعال همۀ شما و همۀ مؤمنين را از برکات ولايت اميرالمؤمنين(ع) بهره‌مند کند، و جامعۀ ما را در خطّ ولايت نگه دارد.

الآن خطوط بسيار خطرناکي مقابل مردم مي‌گذارند، اين روزنامه‌ها، راديو و تلويزيون برخی خط‌هایي که مقابل مردم مي‌گذارند، خط‌هایي است که مردم را از اميرالمؤمنين(ع) دور مي‌کند.

در روايتي آمده که حضرت رسول(ص) با اصحاب خود نشسته بودند، خطي مستقيم کشيدند و فرمودند: «راه مستقيم خدا همين است»، سپس چند خط از سمت راست و چپ آن کشيدند و فرمودند: «اين راه‌هایي است که شيطان به آن دعوت مي‌کند».[1]

عده‌اي تلاش مي‌کنند هويت اسلامی ‌و شيعي ما را کم‌رنگ کنند ما مسلمانيم ما به

 

ولايت اميرالمؤمنين(ع) اعتقاد داريم و افتخار مي‌کنيم و به غير از اين هم به هيچ چيز افتخار نمي‌کنيم نه به مليت و نه به کوروش و نه به داريوش و نه به اين و نه به آن، به تنها چيزي که افتخار مي‌کنيم به محمد و آل محمد است به اميرالمؤمنين(ع) به فاطمه زهرا(س) به امام حسن(ع) به امام حسين(ع) به قرآن مجيد به نهج البلاغه به صحيفه سجاديه به اين‌همه سوابق عالي و درخشان.

١٤٠٠ سال است افتخار دنياي اسلام همين بوده است حالا می‌خواهند اين افتخارات را از مردم بگيرند و کاري کنند که مردم از اين سوابق و افتخارات غافل باشند، مواظب باشيد، مخصوصاً شما نوجوانان و جواناني که گرم و سرد روزگار را خيلي نچشيده‌ايد، تبليغات گمراه‌کننده زياد است مواظب خودتان باشيد تا براي آينده اسلام افرادي خدمتگزار و شيعۀ مخلص اميرالمؤمنين(ع) باشيد و از کساني باشيد که در آخرت از شفاعت آن حضرت بهره‌مند شويد و بتوانيد در اين دنيا هر کدام عَلَم‌دار پرچم تشيع و ولايت اميرالمؤمنين(ع) باشيد.

هر کدام فرض کنيد که فقط همين يک نفر هستيد و بايد اسلام را ياري کنيد و ديگر کسي نمانده است در اين صورت يک نفر چقدر بايد تلاش کند، اگر در جامعه هيچ‌کس نباشد، همان يک نفر بايد ايستادگي کند و همه را به خداوند متعال برگرداند.

همه از شما انتظار دارند، قرآن و امام زمان(عج) از شما جوان‌ها انتظار دارد، هم درس بخوانيد و هم با اخلاق و عملتان موقعيت اسلامی‌خودتان را تثبيت کنيد.

 

 

 

[1]. سیوطی، الدر المنثور، ج3، ص56، ذيل آيه ١٥٣ سوره انعام. «خط رسول الله(ص) خطاً بيده ثم قال: هذا سبيل الله مستقيماً ثم خط خطوطاً عن يمين ذلك الخط وعن شماله ثم قال: وهذه السبل ليس منها سبيل الا عليه شيطان يدعوا إليه».

نويسنده: