رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 30/ارد/1401 (الجمعة: 18/شوال/1443)

مجاهدي کم‌‌نظير

می‌گويند: در يکي از جنگ‌هایي که مسلمانان با کفار داشتند، پيرمرد محاسن سفيدي را ديدند که دست و پايش قطع شده بود و خون بر محاسنش جاري بود اما مشغول تلاوت اين آيه قرآن بود:

﴿وَمَنْ يُطِعِ اللّٰهَ وَالرَّسُولَ فَأُولَئِكَ مَعَ الَّذِينَ أَنْعَمَ اللّٰهُ عَلَيهِمْ مِنَ النَّبِيينَ وَالصِّدِّيقِينَ وَالشُّهَدَاءِ وَالصَّالِحِينَ وَحَسُنَ أُولَئِكَ رَفِيقاً﴾.[1].[2]

اگر انسان چنين عقيده و ايماني داشته باشد، و دشمن ببيند طرف او چنين اعتقادي دارد، معلوم است که عقب‌نشيني مي‌کند.

به‌هرصورت، آمدن عزيزان به قم براي آموزش‌هاي عقيدتي خيلي اهميت دارد. برنامه‌های اعتقادي و اخلاقي سلاح حقيقي است، البته بايد سلاح‌هاي ظاهري را هم داشته باشيم و در اختيار مسلمان‌ها باشد. الآن ببينيد در جنگ هند و پاکستان، اینکه مسلمانان قدري مقاومت مي‌کنند به‌خاطر اين است که می‌گويند آنچه شما داريد ما هم داريم، اگر نداشتند نمی‌توانستند بگويند ما هستيم و حرفي بزنند. بايد مسلمان‌ها در اين

 

جهات خود را نيرومند کنند ولي آن سلاح ديني و اخلاقي از اينها مهم‌تر است و وقتي اينها با هم توأم شود موفقيت‌هاي بزرگ براي انسان فراهم مي‌شود.

در گذشته نيروهاي نظامی ‌ما با مسائل اسلامی ‌آشنا نبودند حتي اگر از بعضي از آنها سؤال می‌کردي نماز صبح چند رکعت است شايد نمی‌دانستند، لذا هيچ وقت نمی‌توانستند در مقابل دشمنان مقاومت کنند.

اميدوارم همۀ مسئولين و همۀ کساني که در اين مملکت مصدر کاري هستند در اين فکر باشند که اسلام را عزيز کنند و براي عزّت اسلام عمل کنند و احکام اسلام را نگاه دارند.

 

[1]. نساء، ٦٩. «کسي که خدا و پيامبر را اطاعت کند، (در روز رستاخيز) همنشين کساني خواهد بود که خدا نعمت خود را بر آنها تمام کرده، از پيامبران و صديقان و شهدا و صالحان، و آنها رفيق‌هاي خوبي هستند».

[2]. ابن‌مبارک، الجهاد، ص133؛ ابن‌ابی‌شیبه کوفی، المصنف، ج4، ص568؛ ج8، ص13.

نويسنده: 
کليد واژه: