رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
پنجشنبه: 29/ارد/1401 (الخميس: 17/شوال/1443)

خود را به خدا بفروشيم

انسان‌ها در زندگي، هر کدام خود را به يک چيزي می‌فروشند، چقدر خوب است اگر خودمان را به خدا بفروشيم.

﴿إِنَّ اللّٰهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ﴾.[1]

خداوند متعال خريدار همه است، وقتي خداوند خودش را خريدار معرفي مي‌کند ما بايد از آن استقبال کنيم و خودمان را به خدا بفروشيم تا سعادت دنيا و آخرتمان فراهم شود.

اميدوارم شما بتوانيد هميشه در خط اسلام حرکت کنيد مخصوصاً در اين زمان که براي بانوان الگوهاي غربي معرفي مي‌کنند تا آنها را از شخصيت اسلامی ‌خود خارج کنند درحالي‌که انحطاط اخلاقي در آنجا خيلي بدتر از آن چيزي است که ما بتوانيم تصورکنيم و حتما شنيده‌ايد که چه مفاسدي در آنجا هست و اصولاً آنها تمدن اخلاقي و مدنيت اخلاقي ندارند اگرچه به‌حسب ظاهر مقامی ‌پيدا مي‌کنند، ولي اکثر زن‌ها در وضعيت بسيار بدي هستند هم از نظر اقتصادي هم از نظر رسوایي‌هاي فوق‌العاده.

اگر ما هدايت‌هاي الهي را قبول داشته باشيم و به آن عمل کنيم هم دنياي ما آباد مي‌شود، هم آخرتمان و هم حيثيت و عفت و شرافت زن‌ها محفوظ می‌ماند.

من خيلي خوشحالم از اینکه شما دانشجو هستيد، درس می‌خوانيد و توجه به

 

مطالب ديني داريد و می‌خواهيد در آينده براي مسلمانان دنيا و زنان ديگر الگو باشيد، که مي‌شود بين علم و دين جمع کرد و اينها با هم منافات ندارد.

ممکن است هم، به دستورات ديني التزام داشته باشيم و هم در مسائل علمی‌ و اموري که اسباب ترقي است موفق شويم.

بعضي از اين برنامه‌ها اسباب ترقي نيست اسباب تنزل است مثلاً الآن زن‌ها را می‌برند فلان‌جا تا با شطرنج‌بازها مسابقه بدهند. اينها از نظر اسلام و از نظر عقل صحيح نيست و غير از فساد اثري ندارد و اسباب زحمت و گرفتاري می‌شود، خود آنها هم عاقبت بدبخت مي‌شوند، گرفتاري‌هایي برايشان پيدا می‌شود، ولي مطالبي که حقيقت و واقعيت دارد در اسلام محفوظ است، اجرش هم محفوظ است، هم زن‌ها می‌توانند در آن رشته‌ها وارد شوند و هم مردها، البته در آن حدودي که هست.

هرچه اختلاط زن با مرد کمتر باشد بهتر است. در مجامعي که زن و مرد با هم اختلاط دارند، مفاسد بيشتر از اين است که ما بتوانيم تصور کنيم، بسياري از مفاسد و معايب را آنها اصلاً عيب نمی‌دانند و به اين جهت زندگي و دنيايشان از بين می‌رود و آرامش خاطر ندارند، اضطراب دارند در آنجا از انسانيت خبري نيست. از آرامش قلب خبري نيست، فقط ظواهر است ولي در اسلام و در بين مسلمان‌ها اطمينان و آرامش روحي و اميد به آينده هست.

اميدوارم شما در اين امتحاني که قرار گرفته‌ايد بتوانيد هم خودتان را بسازيد و هم ديگران را به راه اسلام هدايت کنيد تا در اين دام‌ها گرفتار نشويد.

اميدوارم هرچه بيشتر بتوانيد در تحصيل کمالات علمی ‌موفق باشيد و بهتر و بيشتر بتوانيد به مسلمان‌ها خدمت کنيد و براي جامعه اسباب منفعت باشيد.

اميدوارم خداوند همۀ شما را توفيق دهد و از آفات حفظ کند خداوند همه ما را از آفات و خطراتي که هميشه هست حفظ کند.

 


[1]. ‌توبه، ١١١. «خداوند از مؤمنان جان‌ها و اموالشان را خریداری می‌کند که (در برابرش) بهشت برای آنان باشد».

نويسنده: 
کليد واژه: