رسول الله صلى الله علیه و آله :شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهری كُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَةِ پیامبر صلى الله علیه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قیامت شفیع او خواهم... بیشتر
چهارشنبه: 17/خرد/1402 (الأربعاء: 18/ذو القعدة/1444)

مقایسۀ امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر با دیگر کارها

البته ما نمی‌توانیم به آن حد برسیم، آن مرحله خاص حضرت رسول(ص) است، ولی در هر حدی که بتوانیم باید امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر کنیم. امیرالمؤمنین(ع) می‌فرماید:

«وَمَا أَعْمَالُ الْبِرِّ كُلُّهَا وَالْجِهَادُ فِی سَبِیلِ اللهِ عِنْدَ الأَمْرِ بِالْمَعْرُوفِ وَالنَّهْیِ عَنْ الْمُنْكَرِ إِلا كَنَفْثَةٍ فِی بَحْرٍ لُجِّیٍّ».[1]

اگر امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر زنده بماند، اسلام هم زنده می‌ماند، احکام اسلام هم باقی می‌ماند، هم در خانواده، هم در بازار، هم در خیابان، هم در اداره.

 

در مورد صدا و سیما به آنها که باید گفت هرچه می‌گویی که این دستگاه را اصلاح کنید گوش نمی‌دهند مثلاً این مردم مسلمان و مؤمنند، حالا اگر کسی بخواهد اخبار گوش دهد چرا در آن هم موسیقی می‌آورید؟ این را بگذارید ساده باشد، همۀ اینها اسباب نگرانی خاطر امام زمان(عج) است هرچه اینها کم شود بهتر است و جامعه سالم‌تر می‌ماند.

خداوند شما را تأیید کند، خداوند به شما توفیق دهد، من هم از شما التماس دعا دارم.

 

 

[1]. نهج البلاغه، حکمت ٣٧٤ (ج4، ص89). «تمام کارهای خیر و جهاد در راه خدا در کنار امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر مثل ذره آبی است که هنگام دمیدن از دهان خارج می‌شود در مقابل دریای مواج».

موضوع: 
نويسنده: