وریز وجوهات
بسم الله الرحمن الرحيم الحمدلله الذي جعلنا من المتمسکين بولاية اميرالمؤمنين و الائمة المعصومين عليهم‌السلام لاسيما مولانا بقية الله المهدي عجّل الله تعالى فرجه الشريف و رزقنا الفوز بلقائه.   با تبريک ایام مبارک ماه شریف ذی الحجة به...
چهارشنبه: 13/مرد/1400 (الأربعاء: 25/ذو الحجة/1442)

37
وظایف حوزه‌هاي علميه
و سابقة درخشان حوزه علمیه مشهد
[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

الحمد لله الذي جعلنا من المتمسکين بولاية أمير المؤمنين(ع) والأئمة(ع).

اوّلاً عيد سعيد غدير را خدمت شما عزيزان تبريک عرض می‌کنم و اميدوارم همه از برکات اين عيد سعيد و ولايت ائمّه طاهرين(ع) به احسن وجه مستفيض و بهره‌مند باشيد و توجهات ولايي حضرت ثامن الحجج(ع) که شما افتخار داريد در جوار حرم مقدس ايشان اشتغال به تحصيل داريد و کسب فيوض و برکات معنوي از ايشان می‌کنيد در قلوب شما مددکار و ياور شما باشد و در امر تحصيل و مقاصد حسنه‌اي که داريد به مقامات بلند علم و عمل و درجات علمی ‌و تقوايي نائل شويد تا در آينده بتوانيد مصدر خدمات بزرگ به اسلام باشيد و بتوانيد دفع بدع کنيد و ثغور فکري و اسلامی‌ و ايماني مردم را حفاظت کنيد. راهي که در آن وارد شده‌ايد بسيار راه ارجمند و عزيز و مبارکي است.

انسان در اين دنيا هميشه با خطرات مواجه است بايد بتواند خودش را حفظ و کنترل کند و بر غرائز نفساني و جنبه‌هاي حيواني خود مسلّط گردد و خود را در خطّ بندگي خداوند متعال قرار دهد، در اين صورت انسان در هر وضعي که باشد موفق مي‌شود و به مقاصد خويش نائل می‌گردد.

 

البته در ميان اين مقاصد اين مقصد که انسان بخواهد مروج دين و حافظ احکام خداوند متعال و از جمله آثار اهل‌بيت(ع) باشد بسيار عالي و بلند است که هرکس اين توفيق را پيدا نمی‌کند.

 

[1]. دیدار جمعي از علما و روحانيون حوزه علميه مشهد با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 24 بهمن 1387.

موضوع: 
نويسنده: