رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
چهارشنبه: 28/ارد/1401 (الأربعاء: 16/شوال/1443)

80
نقش بازار در حمايت از اسلام[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

ولادت باسعادت حضرت امام حسن عسکري(ع) را به پيشگاه بزرگ وليّ عصر(عج) حضرت مولانا المهدي ارواحنا و ارواح العالمين له الفداء و همچنين به همۀ دوستداران و علاقه‌مندان ولايت و اهل‌بيت(ع) و شما عزيزاني که در اين جلسه شرکت فرموديد و بنده را به زيارت خودتان نائل فرموديد تبريک و تهنيت عرض مي‌کنم.

اميدوارم به برکت اين اعياد و ولايت اهل‌بيت(ع) و توسل به مقام اقدس حضرت وليّ عصر(عج) مشکلاتي که هست به احسن وجه حل شود و امور آن‌طور که بايد در مسير شرع و اسلام و رضايت حضرت وليّ عصر(عج) باشد قرار گيرد.

اصناف و بازار و تشکلاتي که از قديم در بازار بوده است از صد سال پيش از اين، هميشه متعهد به امور ديني و اسلامی ‌بوده‌اند. غيرت اسلامی ‌آنها و اطاعتشان از دستورات و فرمايشات علما موجب حفظ و حراست از احکام دين و اسلاميت جامعه و هويت اسلامی ‌مردم بوده است.

همکاري و هماهنگي بين روحانيت و اصناف هميشه بوده است البته روحانيت تعلق به قشر خاصي ندارد با همۀ اقشار ارتباط دارد و از همه تقاضا دارد که در مسير دين باشند و اسلاميت را در جامعه تقویت کنند و انصافاً در همۀ اقشار کساني هستند که در امر دين پايبندند.

 

مسألۀ اسلام و تشیّع در اين مملکت از بين رفتني نيست و هرچه دشمنان قدرت داشته باشند و هرچه از خارج پشتيباني شوند موفق نخواهند شد، دين در اين مملکت همانند شجرۀ طيبه‌اي است که تا عصر ظهور حضرت وليّ عصر(عج) و تا روز قيامت برقرار است.

 


[1]. دیدار جامعۀ انجمن‌هاي اسلامی‌ اصناف و بازار سراسر کشور با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 4 دي 1387.

نويسنده: