رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
دوشنبه: 26/ارد/1401 (الاثنين: 14/شوال/1443)

73
ضرورت پايبندي به اصول اسلام[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

بنده تشکر مي‌کنم از اظهار لطفي که فرموديد و اينجا تشريف آورديد. خدماتي که شما براي تعظيم شعائر و حفظ مسائل اسلامی ‌و اهميت نماز جمعه انجام مي‌دهيد قابل تقدير است و در پيشگاه خداوند متعال اجر بسياري دارد.

سعي و تلاش هر‌کس که در اين زمان به اسلام خدمت کند، و از دين و مرزهاي اسلامی‌ و حدود و ثغور فکري و اعتقادي مردم دفاع کند مشکور است. هرکسي در حد خودش موظف است اوضاع و جريانات و خطرات را درک کند و در مقام دفاع از خطراتي باشد که براي اسلام و جامعۀ مسلمان‌ها و انقلاب پيش می‌آيد.

مطالبي که شما می‌فرمایيد، من بيشتر از آنچه شما می‌فرمایيد حس می‌کنم، اما نمی‌دانم چه بگويم؟ خيلي گله دارم، خيلي زياد، از همه، البته از يک عده نبايد توقع داشت که در مقابل اسلام موضع‌گيري نکنند، موضع‌گيري مي‌کنند و از اول هم اين مسائل بوده است. وقتي مشروطه برقرار شد به همين کيفيت بود، حالا هم همين‌طور است، در آينده هم همين‌طور خواهد بود اما از کساني که توقع داريم چرا؟ الآن نمی‌خواهم اين مطلب را بررسي کنم، اينها پيش من بررسي شده است و علل آن را هم می‌دانم، مربوط به امروز نيست بلکه اقلاً به دو قرن قبل از اين بر می‌گردد.

آنچه ما می‌گویيم و می‌خواهيم اين است که اسلام باشد، يعني اسلام اصل باشد. ما

 

هر چيزي که برگشت آن به اسلام باشد قبول داريم و الا هر حاکميتي به اسلام بر نگردد قبول نداريم.

حالا نمی‌دانم چه بگويم، مطلب زياد است، اگر جلسه خصوصي بود می‌گفتم....

وقتي در خبرگان بوديم بحث تشکيل شوراها مطرح شد، مطالب و نکته‌هاي حساسي بود که گفتم و اگر آنها نبود اصلاً جريان‌هاي ديگري پيش می‌آمد. من گفتم بگویيد شوراهاي اسلامي، بعضی‌ها مخالفت مي‌کردند، چون تحت تأثير ديگران بودند.

 

[1]. دیدار اعضای ستاد نماز جمعۀ تهران با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 24 مهر 1386.

نويسنده: