رسول الله صلى الله عليه و آله :شَعبانُ شَهري و رَمَضانُ شَهرُ اللّهِ فَمَن صامَ شَهري كُنتُ لَهُ شَفيعا يَومَ القِيامَةِ پيامبر صلى الله عليه و آله :شعبان ، ماه من و رمضان ماه خداوند است . هر كه ماه مرا روزه بدارد ، در روز قيامت شفيع او خواهم... بیشتر
جمعه: 30/ارد/1401 (الجمعة: 18/شوال/1443)

23
ضرورت شناخت ابعاد مهدويت
و چگونگي تأليف کتاب منتخب الاثر
[1]

بسم الله الرحمن الرحيم

«اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحجَّة بن الحَسَنْ صَلَوَاتُكَ عَلَيْهِ وَعَلَی آبَائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَفِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَحَافِظاً وقَائِدَاً وَنَاصِراً وَدَلِيلاً وَعَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فِيهَا طَوِيلاً»؛

«أَلَّلهُمَّ بَلِّغْهُ مِنَّا تَحيَّةَ وَسَلاماً».

بنده بسيار تشکر می‌کنم از اظهار لطف آقايان که بنده را به زيارت خودشان نائل فرمودند، واقعاً تشکر می‌کنم. خيلي اسباب خوشحالي و مسرّت و تقدير براي بنده فراهم شد. اميدوارم همه مشمول عنايات و توجهات حضرت وليّ عصر عجّل الله تعالی فرجه الشریف و روحي و ارواح العالمين له الفداء قرار داشته باشيد و در اين امر مهم و خدمت بزرگي که عهده‌دار شده‌ايد موفقيت‌هاي بزرگ نصيب شما شود و بتوانيد قدم‌هاي بزرگ برداريد و بر همۀ جوانب و نواحي اين موضوع احاطه پيدا کنيد و خدمات ارزنده‌اي انجام دهيد.

مردم را به فرهنگ مهدويت که اساس همۀ مطالب و روح دين و ايمان و ولايت است بيشتر آشنا کنيد، اين کار بسيار بزرگي است، هر‌کسی که وجودش را اختصاص

 

دهد براي خدمت به حضرت وليّ عصر(عج) و ملازمان و چاکران حضرت افتخار بزرگي نصيب او شده است و نمي‌شود گفت چيزي از اين بالاتر وجود دارد.

صاحب همۀ مراکزي که ما داريم اعمّ از حوزه‌ها و ديگر مراکز وجود مقدس حضرت وليّ عصر(عج) است و اين براي ما خيلي کمبود است که ايشان را نشناسيم و نسبت به ابعاد مختلف و مطالب مربوط به وجود مقدس آن حضرت کمبود داشته باشيم.

البته ما نمی‌توانيم آن‌طور که بايد و شايد نسبت به مقام مقدس حضرت ولي‌ّعصر(عج) معرفت پيدا کنيم. ما للتراب و ربّ الارباب، اما به قول شاعر:

اندر آن موکب که بر پشت صبا بندند زين
 

 

 

با سليمان چون برانم من که مورم مرکب است
 

     
 

بايد اشخاص و افرادي مثل شيخ طوسي، صدوق، نعماني و يا بالاتر از اينها بيايند در اين امور عرض وجود کنند بالاخره ما هم می‌خواهيم ريزه‌خوار خوان نعمت آن بزرگان باشيم، اميدواريم از برکات وجود آنها استفاده کنيم و وابستگي‌هایي نسبت به مقام مقدس حضرت وليّ عصر(عج) پيدا کنيم.

اين برنامۀ تخصصي که شما داريد بسيار مهم است و بايد قدر خودتان را بدانيد، اين توفيق را به همه کس نمی‌دهند، توفيقي است که گويا از عالم غيب افاضه مي‌شود تا انسان بتواند در اين مسلک و صنف قرار گيرد و ابعاد مسألۀ مهدويت را بررسي کند و در هر حدي که بتواند آگاه و مطلع شود، اين از توفيقاتي است که انسان بايد بداند مستقيماً از طرف خداوند نصيب او شده است.

 

[1]. دیدار مسئولين و دانش‌پژوهان مرکز تخصصي مهدويت با حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی‌مدظله‌العالی در تاریخ 18 خرداد 1388.

موضوع: 
نويسنده: