وریز وجوهات
ز آن شخصيت عظيم كه بعد از رسول خدا صلّي‌‎الله عليه و آله اشرف كلمات الهيّه، اكبر آيات ربّانيه، ادلّ دلايل جامعه، اتمّ براهين ساطعه، وسايل كافيه و مظهر العجايب و معدن الغرايب است و مالك كلّ عظمت‌هاي انسان مافوق و برتر و خليفة ‎الله بر حق است و دوستي...
شنبه: 1 / 07 / 1396 ( )

 توهين و طعن به قرآن

 س. شيعه وقتى از حديث ثقلين بر امامت ائمه خود استدلال مى‌کنند دچار يک تناقض مى‌شوند، چون آنها هرکس که ثقل اصغر (اهل‌بيت) را عيب‌جويى کند کافر قرار مى‌دهند، امّا هرکس به ثقل اکبر که قرآن است طعنه بزند مى‌گويند او مجتهد بود و او را کافر نمى‌شمارند.

ج.(إِنَّمَا يَفْتَرِي الْكَذِبَ الَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ بِآيَاتِ اللّهِ).[1] خدا لعنت کند هرکس که در اين موضوع مفتري است يا بدان اعتقاد دارد.

شيعه در مورد قرآن، اگر کسي کمترين اهانتي را بنمايد او را کافر و واجب‌القتل مي‌داند. قرآن را همان‌طور که خود، خودش را معرّفي مي‌نمايد، مي‌شناسند و آن را نور، شفا و هدايت مي‌دانند.

شيعه «إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ هُوَ النُّورُ الْمُبِينُ‏ وَالْحَبْلُ‏ الْمَتِينُ‏ وَالْعُرْوَةُ الْوُثْقَى‏ وَالدَّرَجَةُ الْعُلْيَا»[2] مي‌گويند و به «إِذَا الْتَبَسَتْ عَلَيْكُمُ الْفِتَنُ كَقِطَعِ‏ اللَّيْلِ‏ الْمُظْلِمِ فَعَلَيْكُمْ بِالْقُرْآنِ»[3] معتقدند.

اهانت، از جانب بزرگان و خلفای واجب‌الاطاعة شما بود که به قرآن تير زدند و شعر و هجو گفتند. شيعه کمال احترام را براي قرآن قائل است. شيعيان هستند که

 

شب و روز تلاوت قرآن مي‌کنند و اين‌همه حافظ قرآن دارند و قاريان درجه بالا از شيعيان مي‌باشند. شیعه به جهت قرائت قرآن مجید بالاترین ثواب‌ها را قائلند.

 

 

[1]. نحل، 105؛ «تنها كسانى دروغ مى‏بندند كه به آيات خدا ايمان ندارند».

[2]. فيض کاشاني، الوافي، ج1، ص17؛ مجلسي، بحارالانوار، ج89، ص31؛ «به‌درستي‌که این قرآن نور آشکار و ریسمان محکم و دستگیره‌ مطمئن و درجه‌ بلند و بالا است».

[3]. کليني، الکافي، ج2، ص599؛ حر عاملی، وسائل‌الشیعه، ج6، ص171؛ «وقتی آشوب‌ها و فتنه‌ها همانند پاره‌های شب تار شما را فرا گرفت (و موضوع بر شما مشتبه شد) پس به قرآن روی‌آورید و پناه جويید».

موضوع: 
نويسنده: 
کليد واژه: