وریز وجوهات
روز یکشنبه 17 جمادی الأولی 1439 هـ.ق، مدیرکل و معاونان کمیته امداد استان قم با حضور در بیت مرجع عالیقدر آیة الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله الوارف، از توصیه‌های معظّم‌له بهره‌مند شدند. در ابتدای این دیدار، آقای میر شکار مدیر کل کمیته امداد استان...
پنجشنبه: 3/اسف/1396 (الخميس: 6/جمادى الآخر/1439)

 سابقه حدیث در مذهب شیعه

س. كتاب‌هاى معتمد و موثق حديث نزد شيعه وسائل‌الشیعه حر عاملى و بحارالانوار مجلسى و مستدرک‌الوسائل طبرسی است كه تمامى متأخر هستند.شخص عاقل چگونه اين احاديث را قبول مى‌كند درحالى‌كه طىّ یازده تا سیزده قرن نوشته نشده‌اند؟! و اگر در كتب آمده است، چرا فقط در قرن‌هاى اخير به آنها دست پيدا كرده‌اند؟

ج. عجيب است از قومي که روايت حديث از پيغمبر اکرم‌(ص)  را از همان زمان ارتحال آن حضرت ممنوع کردند و «حَسْبُنا کِتابُ اللهِ»[1] را سياست و وسيله رياست خود و به فراموشي ‌قراردادن سنّت رسول‌الله‌(ص)  قرار دادند و به شيعه - که از عصر اول، سنّت رسول خدا را حفظ کرده و ضبط مي‌نمودند و در همه فنون از قرن اول و دوم و سوم کتاب و اصل نوشته‌اند و فن حديث در بين آنها از فنون اوليه اسلامي به شمار مي‌رفته است - مي‌گويد كه در طيّ يازده يا سيزده قرن کتاب مدوّن نداشته‌اند؟! و مبدأ تاريخ حديث را تأليف وسائل‌الشیعه بگويد و تأليفات و کتاب‌هاي شيعه، مخصوصاً اصحاب امام‌باقر‌(علیه‌السلام)  و امام‌صادق‌(علیه‌السلام)  را ناديده بگيرد، حتّي کتب اربعه متقدمه شیعه را هم - که در شهرت مثل آفتاب جهان‌تاب مي‌باشند - اسم نبرده است! اين اظهار موضع‌ها، علامت کمال تعصّب و عناد با اهل‌بيت‌(علیهم‌السلام)  است و اينکه دانسته و ازروي عناد حقايق را انکار مي‌کنيد.

 

خواننده عزيز مي‌تواند تنها به کتاب تأسيس‌الشيعه[2] رجوع نمايد تا بر او خصومت و دشمني اين سلفي‌ها با اهل‌بيت‌(علیهم‌السلام)  معلوم شود.

 

 

 

[1]. بخاری، صحيح، ج5،‌ ص137 - 138؛ مسلم نیشابوری، صحيح، ج5، ص76.

[2]. ر.ک: صدر، تأسیس‌الشیعه.

موضوع: 
نويسنده: